З лютого значно зменшиться кількість внутрішньо переміщених осіб, які отримують грошову допомогу: деталі

Читать на русском

В Офісі омбудсмена з деякими змінами щодо виплат для ВПО не погоджуються

Читать на русском
Виплати ВПО, Дмитро Лубінець
ВПО, які проживають за кордоном, не будуть отримувати допомогу на проживання

В Офісі омбудсмена з деякими змінами щодо виплат для ВПО не погоджуються

Офіс омбудсмана підтримує позицію, що українці, які проживають за кордоном, не мають отримувати допомогу на проживання ВПО, оскільки вони отримують допомогу від іноземних держав. Про це заявив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що згідно зі змінами до законодавства з 1 лютого грошову допомогу отримуватиме понад 170 тисяч ВПО.

«Наразі її отримує 2,6 млн ВПО з офіційно зареєстрованих понад 4,9 млн осіб! Як омбудсман України, я не погоджуюся зі змінами, й озвучив цю проблематику на слуханнях у Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів", - зазначив Лубінець.

За його словами, Офіс омбудсмана підтримує позицію, що українці, які проживають за кордоном, не мають отримувати допомогу на проживання ВПО, оскільки вони отримують допомогу від іноземних держав.

"Водночас ми не підтримуємо підхід, коли не будуть отримувати допомогу ВПО ті громадяни України, які мають на своїх рахунках суму, яка перевищує 100 тисяч гривень. Адже, наприклад, таку суму можуть мати на рахунках рідні захисників України, які перебувають у полоні чи є зниклими безвісти за особливих обставин і мають статус ВПО", - зауважив Лубінець.

Він також озвучив низку тез для Мінсоцполітики.

"Мінсоцполітики своєчасно не закупили бланки посвідчень осіб з інвалідністю. Загальна потреба до кінця 2023 року – понад 107 тисяч одиниць. Водночас закупили всього близько 64 тисяч одиниць бланків. Це не покриває потреби!"  - підкреслив Лубінець.

Питання отримання соціальних послуг у громадах, питання безбар’єрності, зокрема у МТП, забезпечення громадян реабілітаційними послугами – це теж лунало під час слухань комітету.

"З урахувань усіх питань ми надавали рекомендації Мінсоцполітики, МОЗ, органам місцевого самоврядування. На мою думку, вони мають бути враховані. А якщо не вистачає фінансового ресурсу – громадяни мають бути заздалегідь про це повідомлені! Зокрема, щодо тримання соціальної допомоги", - підсумував Лубінець

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.