З 4 травня скасовується статус "обмежено придатний": кому слід пройти ВЛК

Замість нього вводиться єдина категорія - придатний до військової служби з певними обмеженнями

Мобілізація і військовий квиток
В Україні скасовали статус обмежено придатних до служби

З 4 травня 2024 року в Україні скасовано категорію обмежено придатних до військової служби. Замість неї вводиться єдина категорія - придатний до військової служби з певними обмеженнями.

Видання NV.ua з'ясувало, що означає скасування цієї категорії на практиці. Журналісти запевняють, що всі, хто раніше вважався обмежено придатним, тепер проходитимуть повторну військово-лікарську комісію (ВЛК), щоб визначити їх ступінь придатності до військової служби. Пройти ВЛК колишні обмежено придатні мають до 4 лютого 2025 року.

При цьому рішення про придатність до військової служби буде прийматися на основі нового Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, який затверджено наказом Міноборони № 262 від 27 квітня 2024 року. Громадяни з певними обмеженнями за станом здоров'я зможуть проходити військову службу за тими ж правилами, що й інші військовослужбовці, але з урахуванням їхніх особливостей. Ті, хто визнаний непридатним до військової служби з певними обмеженнями, звільняються з військової служби за станом здоров'я.

Які документи скасовують категорію "обмежено придатних"

Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист" (№ 10313, закон № 3621-IX) від 2 квітня 2024 року. Наказ Міністерства оборони України "Про внесення змін до Положення про військово-лікарську експертизу у Збройних Силах України" № 262 від 27 квітня 2024 року.

Які статуси придатності до служби запроваджують?

Оскільки статусу "обмежено придатних" більше не буде, в оновленому додатку до Положення про військово-лікарську експертизу ЗСУ йдеться лише про такі статуси:

  • непридатні до військової служби з виключенням з військового обліку;
  • непридатні до військової служби з переоглядом (через 6 місяців або 6−12 місяців);
  • тимчасово непридатні (потребують лікування або лікування та відпустки, звільнення від виконання службових обов’язків);
  • придатні лише до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони;
  • придатні.

Оновити дані можна дистанційно і через Центри рекрутингу

Військовозобов'язані чоловіки отримають можливість оновити свої військово-облікові дані через центри рекрутингу до лав ЗСУ. Це можна зробити й після того, як отримано повістку щодо уточнення даних. У Центрах потенційні бійці зможуть обрати собі як вакансію, за якою вони відбуватимуть службу, так обрати підрозділ, де хотіли б служити. 

Водночас влада Польщі працює над тим, що українські біженці змогли оновити свої військово-облікові дані дистанційно. Для цього не потрібно буде повертатися в Україну. А от тим громадянам, які отримали інвалідність I та II типу, слід буде повторно пройти МСЕК для підтвердження свої даних. Перевірки найбільше стосуються тих громадян, котрі набули інвалідність у роки війни. 

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що представники ТЦК чергуватимуть на більшості блокпостів України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube