У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Будь-які зміни до Кримінального процесуального кодексу мають відповідати кримінальній політиці держави, зазначив генеральний прокурор
НАБУ та САП не мають втратити тих повноважень, які в них є у сфері боротьби з корупцією в Україні. Таку думку генеральний прокурор Андрій Костін висловив, коментуючи ініціативу президента України Володимира Зеленського прирівняти корупцію у воєнний час до державної зради.
Відповідну заяву Костін зробив на конференції "4 роки ВАКС: досягнення і виклики" у вівторок, 5 вересня.
"Я не хотів би відповідати на запитання про те, яким чином може розвиватися кримінально-процесуальне законодавство, якщо це питання переходить у політичну площину... З моєї точки зору, ані Національне антикорупційне бюро України, ані Спеціалізована антикорупційна прокуратура не можуть втратити і частини того, що вони мають і чого вони здобули. Їхню спроможність працювати ще більш ефективно ми маємо тільки підтримувати", - заявив Костін.
Генеральний прокурор додав, що його обовʼязок - намагатися залучити якомога більше органів до боротьби з корупцією та дати їм можливість ефективно виконувати свою роботу. За словами Костіна, "будь-які пропозиції щодо змін до Кримінального процесуального кодексу мають насамперед відповідати кримінальній політиці держави, повинні мати підтримку з боку парламенту та президента".
"Будь-яка ідея має обговорюватися. Це обговорення має бути відкритим, професійним, для того, щоб рішення, які приймає законодавець, були на користь розвитку нашої країни", - додав Костін.
Під час інтервʼю 27 серпня президент України Володимир Зеленський заявив, що в Україні на період військового часу корупцію можуть прирівняти до державної зради. За його словами, подібне не може діяти постійно у суспільстві, але саме під час війни це допоможе.
За словами Зеленського, ще не зрозуміло, чи підтримають народні депутати таке рішення, але воно точно буде запропоновано.
Після слів президента у Верховній Раді зʼявився перший законопроект про прирівняння корупції до держзради під час дії воєнного стану. Зареєстрував ініціативу нардеп Дмитро Разумков разом зі своїм парламентським обʼєднанням.
Інформатор розбирався, чому прирівняння корупції до держзради не покращить ситуацію з відповідними злочинами в Україні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.