За словами ексміністра МВС, 100 тисяч снарядів повернули як брак виробникові, оскільки 8 з 10 не спрацьовували
Міністерство оборони вже протягом трьох тижнів проводить розслідування причин браку 120-мм мін, які отримали бійці на фронті. Наразі їхнє використання призупинено, а самі снаряди вилучили для дослідження. Державне бюро розслідувань також розпочало кримінальне провадження за цим фактом.
Про це повідомляє Міноборони у Telegram. Водночас ексміністр внутрішніх справ та військовий Юрій Луценко у Facebook звинуватив у постачанні неякісних боєприпасів саме владу.
“Крім мистецтва говорити "ефективні менеджери" нічого не вміють. Міни почали поставлятися на фронт у червні. Але вони тупо не розриваються, не долітають і тд. Аж у листопаді злочин став явним”, – розповів Луценко.
Він звинуватив Олександра Камишіна у тому, що коли він очолював Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості, то доповідав про виконане завдання президента: казав, що кількість мінометних пострілів зросла у 42 рази. Також Луценко заявив, що 8 з 10 таких мін були браковані, тому 100 тисяч снарядів повернули на завод.
“Не працює і система рекламацій (вимога забрати неякісну продукцію) в ГШ ЗСУ. В нових умовах незламної потужності командири бояться потурбувати начальство і заявити, що боєприпаси браковані! Не існує і контролю виробників та воєнпредів з боку воєнної прокуратури. Її ліквідували під фанфари псевдореформ у “веселому” 2019”, – написав Луценко.
У Міністерстві оборони написали, що розслідування причин нештатного спрацювання 120-міліметрових мін триває вже три тижні. Натомість військовим пообіцяли поставити імпортні міни.
За попередніми результатами, виявили кілька причин браку – зокрема неякісні порохові заряди або порушення умов зберігання боєприпасів, що призвело до їх пошкодження. Через чутливість питання деталі розслідування залишаються закритими.
“Наразі Міністерством оборони визначено заходи для вдосконалення процесу контролю якості. Йдеться про посилення моніторингу умов зберігання та удосконалення процедур перевірки на всіх етапах: від виробництва і зберігання — до постачання на лінію фронту”, – йдеться у повідомленні.
На початку 2024 року НАБУ та САП завершили розслідування справи про заволодіння 312 мільйонами гривень Міністерства оборони. Серед підозрюваних – нардеп 8-го скликання, колишній заступник голови Генштабу ЗСУ, директор підконтрольної компанії, а також двоє колишніх та чинних військовослужбовців старшого та вищого офіцерського складу.
А влітку детективи Територіального управління Бюро економічної безпеки (БЕБ) в Київській області вилучили понад 4,7 млн євро необлікованої готівки у компанії, яка постачає продукти для Міністерства оборони. Гроші знайшли у багажнику автомобіля, який належав бухгалтеру компанії. Яким чином така сума опинилася там, жінка не змогла пояснити.
Нагадаємо, у листопаді міністр оборони України Рустем Умєров звільнив головного інспектора Міністерства оборони України. Цю посаду займав екскомандувач ВМС адмірал Ігор Воронченко.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.