Юрій Ігнат пояснив, чому злітали російські МіГ-31 у Білорусі 1 грудня

Росіяни наростили авіаційну активність

Юрій Ігнат пояснив, чому злітали російські МіГ-31 у Білорусі 1 грудня
Юрій Ігнат

В середу, 1 грудня, по всій Україні оголосили повітряну тривогу. Причиною став зліт російських носіїв крилатих ракет "Кинджал" МіГ-31 в Білорусі. Як пояснив в ефірі телемарафону речник командування Повітряних сил Юрій Ігнат, завдавати ракетних ударів по Україні ці літаки можуть і не з Білорусі, а цей зліт був радше був знаком для Заходу.

"Те, що вони знаходились в Білорусі, особливого стратегічного значення не мають. Можливо, це був якийсь знак для країн Заходу. Там Польща ж поруч. Знаходження Міг-31 у тому регіоні, можливо, теж певний тиск, демонстрація", - розповів Ігнат.

Також він зазначив, що росіяни наростили авіаційну активність. Особливо це було відчутно 30 листопада та 1 грудня.

"На вихідні було невелике зосередження (російської авіації – ред.), кілька літаків здійснювали патрулювання в Чорному морі. Так само довкола українських кордонів. А ось вже вчора (30 листопада – ред.) і сьогодні (1 грудня – ред.) активність збільшилась. Сьогодні спостерігалось до 30 літаків в повітряному просторі на окупованій території (так само в Чорному морі). Це тактична авіація, яка була відправлена на підтримку дій сухопутних військ", - сказав Ігнат.

Чи готові Повітряні сили України до відбиття нового масованого удару

Повітряні сили України готові до можливої масованої ракетної атаки російських військ. Українців закликають не панікувати, а дотримуватись заходів безпеки та реагувати на повітряні тривоги. Найстрашніше наша пережила у лютому-березні, "коли сотні ракет летіли нам на голови фактично щодня, коли літала російська авіація".

Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" розповів речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат. За його словами, завдання Повітряних сил — відбивати повітряну агресію. Він закликав українців не панікувати, а реагувати на сигнали повітряної тривоги та дотримуватись заходів безпеки. За словами Ігната, у росії залишилося не так багато високоточних і далекобійних ракет. Йдеться про Х-101, Х-555, "Іскандер", "Калібр".

"Але розслаблятися не потрібно. Зрозуміло, що вони виробляють їх (ракети, - ред.) ще. Можуть поповнювати ці запаси. Тому завдання Повітряних сил — відбивати цю повітряну агресію, а людей — зберігати спокій і вірити в ЗСУ. Будемо робити все для того, щоб нищити ворога як на небі, так і на землі", - сказав Ігнат.

Ракетні атаки 

За останні два місяці росія здійснила сім масованих ракетних атак по Україні, зосередивши зусилля на енергетичній інфраструктурі. Остання з таких атак відбулася 23 листопада: окупанти випустили близько 70 крилатих ракет, 51 із них знищено силами ППО. У країни-агресорки є перелік об'єктів в Україні, які можуть стати потенційними цілями для її нових ракетних ударів. Після кожної атаки в росії аналізують свою роботу і вирішують, куди вдарити наступного разу. У неділю, 27 листопада, президент України Володимир Зеленський повідомляв, що терористи готують нові удари і поки у них є ракети – вони не заспокояться.

Нагадаємо, ми писали, що окупанти перед ракетними ударами моніторять українські соцмережі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube