У Дитячому фонді ООН вважають, що найбільш загрозливе для життя дитини місто розташоване не в Україні
У Дитячому фонді ООН - ЮНІСЕФ - заявили, що Газа стала найнебезпечнішим для дітей місцем у світі. Ситуацію у цьому місті називають близькою до колапсу.
Про це йдеться у заяві Теда Чайбана, заступника виконавчого директора ЮНІСЕФ. Він зробив її у суботу, 20 січня, після візиту до сектора Гази. У заяві описано конкретні випадки травмування дітей та йдеться про недостатнє медичне забезпечення для їхнього порятунку та лікування.
“З часу мого останнього візиту ситуація перейшла від катастрофічної до майже колапсу. Ми говорили, що це війна проти дітей. Але ці істини, здається, не доходять", - йдеться у заяві.
В ЮНІСЕФ порахували, що з майже 25 000 людей, які загинули в секторі Газа після ескалації військових дій, до 70% становлять жінки та діти.
"Вбивство дітей має бути негайно припинено. Наразі майже немає доступу гуманітарної допомоги до півночі Гази, де перебуває 250-300 тисяч людей. Понад 1,9 мільйона людей, або майже 85% населення Гази, зараз є переміщеними особами, включно з тими, хто переміщувався неодноразово. Важко уявити масу цивільного населення на кордоні, а умови, в яких вони живуть, є нелюдськими", - сказав Чайбан.
Він також сказав, що невелика кількість доступної їжі не відповідає харчовим потребам дітей. В результаті тисячі дітей недоїдають і хворіють.
У Секторі Гази загинули щонайменше двоє українських дітей внаслідок ракетного обстрілу - маленькі брат і сестра. Їхня мама отримала поранення.
За останніми даними фундації Save the Children, під час повномасштабної війни росії проти України загинула щонайменше 541 дитина. Насправді жертв більше, адже не всі випадки можливо встановити. Кількість жертв серед дітей у другій половині зросла на 16% у порівнянні з попереднім періодом, адже армія рф втричі збільшила темпи обстрілів України ракетами та безпілотниками.
Водночас в Офісі Генпрокурора кажуть, що понад 1716 дітей постраждали в Україні внаслідок повномасштабної збройної агресії росії, щодо загиблих - то це 520 діток. За інформацією ОГП найбільше постраждало дітей у Донецькій області - 504, Харківській - 315, Херсонській - 146, Київській - 130, Дніпропетровській - 111, Миколаївській - 101, Запорізькій - 100, Чернігівській - 72, Луганській — 67.
Управління Верховного комісара ООН з прав людини нарахувало 26 384 українських цивільних, які стали жертвами війни. Загиблих - 9 444 людини, 16 940 - поранені. Зараз кількість жертв значно більша, адже це число ООН оприлюднило кілька місяців тому. До того ж йдеться лише про достеменно відомі факти.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.