Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Тель-Авів вважає, що бойові дії можуть тривати понад рік, але їхня інтенсивність буде різною
Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) оголосила про намір вивести п’ять своїх бригад із Сектору Газа. Командування пояснює такий крок успішним встановлення контролю над палестинським анклавом. Водночас військові заявили, що війна з ХАМАСом, ймовірно, триватиме впродовж 2024 року, хоча бої будуть різної інтенсивності.
Як повідомляє The Tines of Israel, командування ЦАХАЛу підтверджує готовність до тривалих боїв, але їхня інтенсивність, ймовірно, спаде. На даний час сили ізраїльської армії на території палестинського анклаву складаються зі 162-ої дивізії, яка діє в районах Дарадж і Туфа міста Газа; 36-ї дивізії в центрі Гази; 98-ї та 99-ї дивізій, що діють на півдні в районі Хан-Юніс.
«Сьогодні вночі почнеться 2024 рік. Цілі війни вимагають тривалих бойових дій, і ми підготувалися відповідним чином», — заявив контрадмірал Даніель Хагарі.
ЦАХАЛ також звітує про значне скорочення кількості обстрілів ракетами, що продиктоване ураженням інфраструктури ХАМАСу. Якщо на початку грудня фіксували по 75 ударів на день, то наприкінці місяця мова йде про 14 ракет.
7 жовтня бойовики ХАМАСу, проксі-сили Ірану, вдерлися на територію Ізраїлю, чинячи вбивства, гвалтування та викрадаючи заручників. Загалом загинуло 1200 людей, здебільшого цивільних. У відповідь Тель-Авів розпочав бойові дії в Секторі Газа, поставивши за мету знищити терористичний рух.
Бомбардування території палестинського анклаву, до якого вдалася ізраїльська армія, отримало неоднозначну оцінку у світі. За інформацією Міністерства охорони здоров’я Гази, загинула 21 000 людей, але цю цифру неможливо перевірити. Значною мірою на думку західної громадськості вплинула пропалестинська пропаганда. Це підвищило градус напруги на Близькому Сході, до регіону перекинули свої війська США, щоб у разі необхідності надати підтримку Тель-Авіву.
Перемир’я, яке посередники допомогли укласти між сторонами наприкінці листопада, зірвалося. Бойові дії перейшли в сутички на землі, де ХАМАС використовує розвинену мережу тунелів. Прем’єр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху заявив, що однією з трьох передумов припинення бойових дій є цілковите знищення терористичного руху в Газі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.