Закрила собою двомісячну доньку: з'явилася інформація про українку, яка загинула в Секторі Гази

Наразі це перша підтверджена смерть українки у Секторі Гази, Лейлі Хіжи з донькою не вдалося евакуюватися

Сектор Гази
Лейлу врятувати не вдалося, її двомісячна донька жива

В Секторі Гази загинула 24-річна українка Лейла Хіжи - це перша підтверджена смерть громадянки України в Палестині внаслідок війни Ізраїлю та ХАМАСу. У неї залишилася двомісячна донька Олена. Вони двоє отримали поранення, коли 17 жовтня в будівлю, де вони знаходилися, влучила ракета. Наразі родина загиблої намагається вивезти її доньку до Єгипту, проте евакуація українців із Сектора Гази постійно відкладається.

Лейла Хіжи: що відомо про загиблу Українку

Як повідомив журналіст видання "Ґрати" Антон Наумлюк, Лейла Хіжі народилася у Харкові у 1999 році. Там її батько палестинець Гхазі студентом зустрів українку Світлану Куликову. Сім'я після навчання чоловіка поїхала до Гази. Лейла закінчила Жіночий коледж університету Аль-Азхар у Каїрі, у 2022 році вийшла заміж та народила дочку Олену.

Лейла Хіжи з донькою опинилася під час бойових дій у Газі, її чоловік був в Єгипті. Сім’я одразу запросила допомоги в евакуації. Вранці 17 жовтня Лейла була з донькою у будинку батьків чоловіка, коли в будівлю влучила ракета.

"Свідки стверджують, що знайшли її після удару в напівзруйнованому будинку, вона закривала собою дочку", - розповідає журналіст.

Поранених Лейлу та Олену доставили до лікарні, але за кілька годин туди привезли десятки поранених після вибуху біля лікарні Аль-Ахлі. Лікарів на всіх не вистачало, Лейлу врятувати не вдалося, її двомісячна донька жива.

"Це перша підтверджена смерть українки у Секторі Гази. Поранений під час вибуху на шосе Салах ад-Діна літній лікар із Харкова у тяжкому стані, але живий", - пише Наумлюк.

Про те, що на території Сектора Гази підтвердили загибель одного громадянина України, писало й посольство України в Ізраїлі 19 жовтня. Дипломати зазначили, що інформація уточнюється на постійній основі.

Що не так з евакуацією з Сектора Гази

Родина загиблої Лейли звернулася до українського консульства в Єгипті з проханням допомогти вивезти дочку Лейли до батька, проте евакуація українців постійно відкладається. За даними видання "Ґрати", із майже 850 українських громадян, які проживають у Секторі Гази, до списків на евакуацію внесли вже 308 людей.

14 жовтня їх мали вивезти на автобусах через КПП Рафах до Єгипту, проте за дві години до призначеного часу МЗС Ізраїлю відкликало дозвіл. І це попри те, що КПП на землі контролюють сили ХАМАС з одного боку та єгипетські прикордонники з іншого. Виїзд можливий лише після погодження з Ізраїлем, який кілька разів за час воєнних дій обстрілював територію навколо КПП. За заявою уповноваженого з прав людини в Україні Дмитра Лубінця, Ізраїль не пояснив причин відкликання дозволу на евакуацію українців із Сектору Гази.

"За дві години до цієї евакуації з незрозумілих причин МЗС Ізраїлю повідомило про те, що вони не забезпечують безпеку і відкликають цей дозвіл. Вже є офіційна заява від нашого МЗС, наш посол надіслав офіційну ноту протесту", - заявляв Лубінець в ефірі телемарафону.

Уповноважений знаходився кілька днів у Каїрі, але добитися евакуації із Сектору Гази так і не вдалося. Водночас з Ізраїлю кількома авіарейсами були евакуйовані близько 450 українців.

Скільки українців загинуло в Ізраїлі

Наразі підтвердили, що серед жертв бойових дій в Ізраїлі - 18 громадян України. Посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук заявив, що Україна залишається на другому місці після США за кількістю жертв внаслідок нападу на Ізраїль.

Щодо Сектора Гази, то за даними міністерства охорони здоров'я в Газі, з 7 жовтня померли 3785 людей, у тому числі 1524 дитини. Зазначається, що серед загиблих приблизно 1000 жінок і 120 людей похилого віку. Крім того, 12493 людини отримали поранення, з них 3983 дитини та 3300 жінок.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube