Європейські політики поїдуть у турне по США, щоб посилити підтримку України, - Politico

Під час поїздки Штатами представники Європи хочуть довести, що продовжувати допомагати Києву досі важливо

ЄС, США
Хто саме візьме участь у турне наразі невідомо

Європейські політики планують поїхати в турне по Сполученим Штатам. Основною метою такого кроку є бажання посилити підтримку України. Це особливо важливо на тлі закликів деяких республіканців скоротити допомогу нашій державі.

Перелік представників Європи, які візьмуть участь у турне, наразі невідомий. Однак відповідне бажання висловила, зокрема, влада Литви. Про це пише видання Politico.

"Нам потрібно знайти способи достукатися до (громадськості) по обидва боки Атлантики - не забувати, що є справжні виборці, які бачать свої проблеми певним чином. У нас є план подорожувати… в окремі штати, зустрічатися, наприклад, з компаніями, які продають обладнання, яке фактично створює робочі місця в США. Більшість грошей, які були витрачені на Україну, насправді були витрачені в США", - заявив міністр закордонних справ Литви Габріеліус Ландсбергіс.

Кампанія зі збільшення підтримки України "може спрацювати досить добре, якщо її проведуть не лише американські політики, а й ті, хто залежить від цієї допомоги та від цього зовнішньополітичного треку", додав міністр. Водночас премʼєр Естонії Кая Каллас сказала журналістам, що її країна вже почала звертатися до американців з цього приводу.

"Мій міністр закордонних справ був в Арканзасі, спілкувався з людьми та висловлював свої погляди, тож це те, що ми робимо весь час", - сказала Каллас.

Допомога Україні: що думають про неї в США зараз

Тим часом у Вашингтоні зростає побоювання, що допомога Україні може стати жертвою глибоких політичних розбіжностей у США, йдеться у публікації. У Вашингтоні сенатори заявили, що інформаційна робота європейських лідерів може допомогти зміцнити підтримку Києва серед втомлених війною виборців.

"Я вважаю, що показати, що йдеться не тільки про Україну та росію, що це впливає на інші країни Європи, що це впливає на всіх нас, це корисно, щоб це (підтримка Києва) було посилено лідерами з інших країн", - сказав сенатор Бен Кардін, демократ, який очолює Комітет із закордонних справ Сенату.

У свою чергу сенатор Ліндсі Грем, відомий республіканський прихильник допомоги Україні, також сказав, що турне європейських політиків по США може принести користь. Незважаючи на політичні коливання в його партії з приводу допомоги Україні, Грем висловив впевненість, що підтримка Києва залишається міцною: "Громадська думка важлива, але немає жодної можливості, щоб перервати (допомогу) Україні в довгостроковій перспективі".

Загальнонаціональне опитування в США, проведене на початку жовтня, показало, що 84% вважають, що президент росії володимир путін становить небезпеку для інтересів США, і майже дві третини вважають, що припинення військової підтримки буде розцінено союзниками США як ознака слабкості.

Тим часом новопризначений спікер Конгресу США Майк Джонсон виступив за те, щоб окремо ухвалювати пакети допомоги для Ізраїлю та для України. Раніше президент Джо Байден запропонував ухвалити спільний пакет підтримки на 100 млрд доларів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube