"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Більшість заборонених технологій потрапляє в росію шляхом реекспорту з третіх країн, включно з Китаєм, Туреччиною та Об'єднаними Арабськими Еміратами
Росія продовжує імпортувати мікросхеми з США та ЄС, незважаючи на санкції, які спрямовані, щоб позбавити росіян доступу до технологій, що можуть бути використані для продовження війни в Україні. Більшість заборонених мікрочіпів потрапляє в росію шляхом реекспорту з третіх країн, включно з Китаєм, Туреччиною та Об'єднаними Арабськими Еміратами.
У 2023 році рф імпортувала сучасних американських і європейських мікросхем на суму понад 1 млрд доларів. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на засекречені дані російської митної служби.
З аналізу даних про постачання напівпровідників та інтегральних схем до Росії за перші дев'ять місяців 2023 року випливає, що більша їхня частина була вироблена американськими та європейськими компаніями. Зокрема, це такі компанії, як Intel Corp, Advanced Micro Devices і Analog Devices Inc., а також європейські бренди Infineon Technologies AG, STMicroelectronics NV і NXP Semiconductors NV.
Загалом за перші дев'ять місяців минулого року РФ імпортувала чипів на 1,7 млрд дол, зокрема на 1,2 млрд дол, вироблених 20 компаніями. Решта 500 млн доларів, ймовірно, припадає на менших виробників, зокрема з Європи та США.
Зазначається, що немає жодних доказів того, що ці компанії порушили санкційне законодавство. Дані не вказують на те, хто експортував технології в Росію, звідки вони були відправлені та коли товари були виготовлені.
У згаданих компаніях запевнили, що вони повністю дотримуються санкційних вимог, і припинили бізнес у Росії після початку повномасштабного вторгнення та запровадили процеси й політику для контролю за дотриманням санкцій. Вони заявили, що працюють над протидією незаконному витоку товарів, зокрема спільно з відповідними органами.
Наприкінці 2023-го американські журналісти дослідили постачання технічних товарів до Марокко та Туреччини. Переважна більшість з них перепродається росіянам через ці країни. Завдяки цьому росія обходить санкційні заборони. Росіяни намагаються використовувати порти для товарів з глобальних центрів виробництва технологій.
У ті ж дні прессекретар президента росії Дмитро Пєсков заявив, що росія передбачила введення 12-го пакету санкцій від ЄС, який стосується експорту її алмазів. У Кремлі розробили стратегію для їх обходу. Він вважає, що ті галузі проти яких союзники України можуть накласти обмеження, нібито "уже вичерпуються".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.