Рютте заявив, що Німеччина також має збільшити оборонні витрати
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що Європі необхідно готуватись до війни. За його словами, саме це допоможе захиститися від можливого нападу Росії у майбутньому. Він також похвалив заклики президента США Дональда Трампа збільшити витрати на оборону НАТО до 5% ВВП.
Крім того, Рютте і сам закликав Німеччину збільшити витрати на оборону. Про це він сказав в інтерв'ю Bild.
“Говорю вам чітко: ми маємо готуватися до війни. Це – найкращий спосіб уникнути війни”, – наголосив він.
Рютте зазначив, що, зокрема, Німеччині необхідно буде збільшити оборонні витрати, враховуючи масштаби її економіки та обсяги військового виробництва. Таке питання, як він додав, стане предметом дебатів у багатьох європейських країнах найближчими місяцями.
За його словами, на тлі загроз з боку РФ та “колосального нарощування” потенціалу Китаєм необхідно готуватися до захисту, а НАТО має залишатися єдиним альянсом. Крім того, підкреслив генсек блоку, витрати на оборону мають бути справедливо розподілені між Європою, Канадою та США.
“Ми завжди повинні бути в змозі захистити себе від Росії. Тому закликаю політиків і банки до відповіді, щоб в оборонну промисловість нарешті почало надходити більше інвестицій. Це має вирішальне значення”, – підсумував Рютте.
Трамп висунув пропозицію про 5-відсоткові витрати на оборону під час пресконференції 7 січня, піднявши свою давню заяву про те, що європейські союзники недоплачують за захист США. Сполучені Штати витрачають на оборону 3,38 відсотка ВВП. З огляду на розмір економіки США, це становить понад 60 відсотків від загального обсягу НАТО.
"Вони всі можуть собі це дозволити, але вони повинні бути на рівні 5 відсотків, а не 2 відсотків", - заявляв тоді Трамп.
Прийняття нового цільового показника витрат на оборону вимагатиме згоди всіх 32 країн-членів НАТО. Станом на липень 2024 року 23 країни альянсу досягли цільового показника витрат на оборону у 2 відсотки ВВП. Це вперше, коли кілька великих європейських економік, а саме Німеччина, Нідерланди, Норвегія та Туреччина, досягли такої мети.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.