Президент США закликав ОПЕК і Саудівську Аравію збільшити видобуток нафти та пообіцяв постачання енергоресурсів Європі від США
47-й президент США Дональд Трамп виступив на форумі в Давосі, окресливши своє бачення завершення війни в Україні та подальшої ролі США у світі. Зокрема, він впевнений, що якщо знизити ціни на нафту, Росія буде змушена завершити війну через брак грошей. При цьому він додав, що буде дуже радий зустрітися з правителем РФ Володимиром Путіним.
Нижче наведемо головні заяви Трампа під час Давосу-2025. Зауважимо, що тема завершення війни в Україні, за словами Трампа, все ще перебуває "у процесі" розгляду.
"Ще до того, як я став президентом, моя команда домовилась про договір про припинення боїв в Секторі Газа... Ми будемо працювати над тим, щоб досягнути мирної угоди між Росією та Україною", - сказав він.
Трамп заявив, що зниження цін на нафту могло б стати ключовим фактором завершення війни. Він закликав Саудівську Аравію та країни ОПЕК збільшити видобуток нафти, щоб знизити її ціну:
"Якщо ціна впаде, російсько-українська війна закінчиться негайно. Зараз ціни все ще досить високі, щоби війна тривала", - сказав він.
Під час його виступу ціна нафти, яка наразі становить близько 80 доларів за барель, знизилася приблизно на долар.
Трамп додав, що США готові забезпечити Європу масштабними постачаннями енергоресурсів. Також він звинуватив ЄС у незграбності, повільності та введенні мит проти США.
Трамп заявив, що вимагатиме від країн НАТО підвищити витрати на оборону до 5% від ВВП. Він заявив, що це потрібно було зробити давно. США повинні гарантувати безпеку світу, але всі члени Альянсу мають виконувати свої зобов’язання:
"Я хочу попросити всі країни НАТО збільшити витрати на оборону до 5%. Раніше ця планка складала 2%, але деякі країни не платили навіть цього".
Президент заявив, що Сполучені Штати стануть "сильнішими та багатшими, ніж будь-коли", і весь світ виграє від запланованих ним змін. Він наголосив на планах зробити країну лідером у сфері виробництва, штучного інтелекту та криптовалют. Також пообіцяв, що в США більше не будуть називати свободу слова дезінформацією.
"Плануємо знизити податки до найнижчого рівня у світі. Таким чином заохотимо іноземні бізнеси інвестувати у Штати", - поділився планами президент США.
Трамп висловив свою підтримку наслідному принцу Саудівської Аравії Мухаммеду бін Салману, назвавши його "фантастичним чуваком". Ці заяви Трампа в Давосі викликали широкий резонанс, особливо його пропозиції щодо врегулювання війни через економічний тиск та нафтову політику.
Також Трамп сподівається, що Китай зможе допомогти зупинити війну РФ проти України Він також заявив, що Путіну сподобалася ідея зменшення арсеналу ядерної зброї. Підтримують це США і Китай.
"Мені дуже подобається президент Китаю, у нас хороші стосунки, нажаль через вірус COVID який походив з Уханю у нас трошки були проблеми, але у нас завжди були чудові стосунки. Китай зможе допомогти зупинити війну Росії проти України", - додав Трамп.
Трамп хоче найближчим часом зустрітися з Путіним і закінчити цю війну. Він додав, що буде "дуже радий" зустрітися з Путіним заради закінчення війни.
"Я дуже радий зустрітися з президентом Путіним, щоб покласти край цій війні. Це справжня бійня. Міста руйнуються. Ми повинні зупинити цей жах", – сказав під час онлайн-виступу в Давосі.
При цьому він додав, що сподівається, що під час наступної зустрічі в Давосі, США вже матимуть у своєму доробку мирний договір.
"Чи закінчиться війна цього року? За цим треба звертатися до Росії, тому що Україна готова", - додав президент США.
Також Трамп заявив, що в Україні гине набагато більше людей, аніж Київ про це заявляє. Раніше, нагадаємо, Трамп озвучив нові дані про втрати у війні між Україною та Росією, стверджуючи, що Україна втратила 700 тисяч солдатів, а Росія - майже мільйон.
"Мільйони солдат убиті, вони всі лежать на полях, мільйони росіян, мільйони українців. Час зупинитися", - заявив він.
Загалом, кожен день Трампа при владі - додаткові новинні приводи. Після того, як мережею прокотилася хвиля мемів щодо указу Трампа, спрямованого проти ЛБГТ, як до спічрайтерів Дональда Трампа знову виникли запитання. Річ у тім, що під час інавгураційної промови Трамп наголосив на низці американських досягнень. Серед них він згадав розщеплення атома. Після цього в Новій Зеландії американського посла запросили на урок історії, аби пояснити, що США не були першими, хто розщепив атом. Про це пише науково-популярне видання IFLScience.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.