ЄС планує передати Україні від 15 до 27 мільярдів євро прибутку від заморожених російських активів
Єврокомісія розглядає можливість конфіскації від 15 до 27 мільярдів євро прибутку від російських суверенних активів, заморожених в Європі. Влада ЄС готується висунути цю пропозицію на наступному саміті лідерів у Брюсселі. Більшість цих активів, належать російському центральному банку, були заморожені в іноземних валютах, золоті та державних облігаціях.
Як повідомляє The Guardian, посилаючись на анонімних джерел ЄС, заморожені депозити можуть принести від 15 до 27 мільярдів євро прибутку після сплати податків до 2027 року. Проте, деякі держави ЄС виступають проти використання цих коштів для фінансування української армії, вважаючи, що вони мають бути витрачені на реконструкцію та гуманітарну допомогу.
Європейська комісія поки не пропонує конкретних варіантів використання цих коштів. Але очікується, що обговорення на цю тему розпочнеться після ухвалення відповідного рішення.
"Це означає, що вони можуть погодитися в принципі використовувати доходи від прибутку, але потім провести подальшу дискусію про те, куди ці гроші можуть піти відповідно до конституції для кожної країни-члена", - сказав співрозмовник видання.
Зокрема, близько 300 мільярдів доларів з цих заморожених активів належать російському центральному банку. Вони були заморожені на заході, переважно в іноземній валюті, золоті та державних облігаціях. Близько 70% з них зберігаються в бельгійському центральному депозитарії цінних паперів Euroclear, який володіє еквівалентом 190 мільярдів євро.
В лютому країни G7 повідомили, що продовжують роботу над використанням заморожених російських активів для допомоги Україні. У свою чергу Міжнародний валютний фонд (МВФ) висловив занепокоєння щодо планів Заходу конфіскувати заморожені російські активи. За словами представника фонду Джулі Козак, такі дії можуть становити загрозу для світової валютної системи та спричинити непередбачувані ризики.
Також ми писали, що керівники Міністерств закордонних справ G7 домовились використовувати заарештовані активи російської федерації як заставу. Наразі країни Великої сімки утримуватимуть їх у себе. Це триватиме до тих пір, поки москва не виплатить компенсацію Києву за завдані війною збитки.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Андрій Шабельников висловлює свою точку зору щодо того, що бізнес може вимагати від країни зараз, в умовах війни. Чи це лише припинення тиску, чи можна очікувати на якісь преференції, наприклад, немобілізацію працівників бізнесу, які сумлінно виконують свої податкові зобов'язання? Долучайтеся до нашого відео, щоб дізнатися думку експерта та зрозуміти, які можливості має бізнес у таких складних умовах.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.