Україна незабаром може отримати до 3 млрд євро з прибутків від заморожених активів рф: ЗМІ назвали терміни

Читать на русском

Глава Єврокомісії фон дер Ляєн пропонувала використати ці кошти на військову допомогу Києву, а не на повоєнну відбудову

Читать на русском
ЄС, євро, заморожені активи
Рішення мають схвалити лідери ЄС на саміті на наступному тижні

Глава Єврокомісії фон дер Ляєн пропонувала використати ці кошти на військову допомогу Києву, а не на повоєнну відбудову

ЄС може вже влітку виділити Україні 2-3 млрд євро з прибутку, отриманого від заморожених активів рф. Очікується, що Брюссель здійснить цей крок вже в липні. Для цього необхідне схвалення всіх лідерів держав-членів Євросоюзу.

Відповідну пропозицію на їхній розгляд Єврокомісія внесе до саміту Ради ЄС. Він відбудеться вже наступного тижня. Про це у вівторок, 12 березня, пише видання Financial Times.

"Європейська комісія готує план, який передбачатиме арешт прибутків, пов’язаних із санкціями, починаючи з лютого і далі, отриманих у центральному депозитарії цінних паперів Euroclear (...) Перший грошовий транш може бути виплачено вже в липні, якщо Брюссель зможе отримати схвалення держав-членів. Пропозиція очікується до саміту лідерів ЄС наступного тижня", - йдеться у публікації.

У свою чергу президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн закликала використати ці кошти на військову підтримку України, а не на післявоєнну реконструкцію, як це передбачалося спочатку. Ця пропозиція, ймовірно, зустріне спротив з боку держав-членів, включаючи Угорщину, яку очолює премʼєр Віктор Орбан.

Видання нагадало, що після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну  в Euroclear було заморожено близько 190 мільярдів євро російських суверенних активів. Це принесло 3,85 мільярда євро прибутку.

"Згідно з останніми планами, цього року Україна отримає від 2 до 3 мільярдів євро залежно від процентних ставок. Загальний прибуток, виведений з Euroclear, може сягнути 20 мільярдів євро до 2027 року, за словами чиновників ЄС", - додали в ЗМІ.

Арешт активів рф

В лютому країни G7 повідомили, що продовжують роботу над використанням заморожених російських активів для допомоги Україні. У свою чергу Міжнародний валютний фонд (МВФ) висловив занепокоєння щодо планів Заходу конфіскувати заморожені російські активи. За словами представника фонду Джулі Козак, такі дії можуть становити загрозу для світової валютної системи та спричинити непередбачувані ризики.

Також ми писали, що керівники Міністерств закордонних справ G7 домовились використовувати заарештовані активи російської федерації як заставу. Наразі країни Великої сімки утримуватимуть їх у себе. Це триватиме до тих пір, поки Москва не виплатить компенсацію Києву за завдані війною збитки.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

На зв'язку з нами Андрій Новак, Голова Комітету економістів України. Ми розглянемо питання платного бронювання від мобілізації: чи не призведе це до розколу в суспільстві, чи не збільшить інфляцію, та загалом, про яку суму йде мова. Дізнайтеся про це у нашому відео.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.