Єврокомісія оголосила про 9 пакет санкцій проти росії: подробиці

Читать на русском

Він включає обмеження у різних сферах

Читать на русском
Єврокомісія оголосила про 9 пакет санкцій проти росії: подробиці
Санкції проти росії

Він включає обмеження у різних сферах

Єврокомісія 7 грудня запровадила нові санкції проти росії. Це вже дев'ятий пакет санкцій з початку повномасштабного вторгнення окупантів на нашу землю. Він включає обмеження у різних сферах.

Про дев'ятий пакет санкцій оголосила голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, передає Інформатор.  

"Росія продовжує приносити смерть та спустошення Україні. Він навмисно націлений на цивільних осіб та громадянську інфраструктуру, прагнучи паралізувати країну на початку зими. Ми підтримуємо Україну та змушуємо Росію платити за її жорстокість...  Міжнародне співробітництво проти війни Росії ніколи не було сильнішим. Ми єдині та тверді", - зазначила вона. 

Ось які санкції увійдуть до дев'ятого пакету: 

  • Майже 200 додаткових фізичних та юридичних осіб потрапляють до списку санкцій ЄС. Сюди входять представники російських збройних сил, а також окремі офіцери та оборонно-промислові компанії, члени державної думи та ради федерації, міністри, губернатори, політичні партії та інші. Це особи, які причетні до навмисних ракетних ударів рф по цивільних особах, викрадання українських дітей та крадіжок української сільськогосподарської продукції.
  • Запроваджуються санкції проти трьох додаткових російських банків, включаючи повну заборону транзакцій для Російського банку регіонального розвитку.
  • Запроваджується новий експортний контроль та обмеження, особливо для товарів подвійного призначення. Сюди входять ключові хімічні речовини, нервово-паралітичні агенти, електроніка та ІТ-компоненти, які можуть бути використані російською військовою машиною.
  • Скорочується доступ рф до всіляких безпілотних літальних апаратів та безпілотних літальних апаратів. Забороняється прямий експорт безпілотних двигунів у росію та експорт у будь-які треті країни, такі як Іран, які можуть постачати безпілотні літальні апарати до рф.
  • Додаткові санкції спрямовані на російську пропагандистську машину. Зокрема, з ефіру пропадуть ще чотири російські канали та всі їхні ресурси на інших платформах.
  • Запроваджуються подальші економічні заходи проти російського енергетичного та гірничодобувного сектора, включаючи заборону нових інвестицій у гірничодобувну промисловість у рф.

Цей пакет оголошено на додаток до повної заборони ЄС на імпорт російської морської нафти, який набув чинності цього тижня, а також глобальний ліміт нафтових цін, узгоджений між G7.

путіну перекривають краник

Довгий час європейцям не вдавалося виробити спільну позицію на формування максимуму ціни, який має враховувати витрати на видобуток нафти та невелику надбавку на прибуток для виробників. Але тепер, за даними Reuters, досягнуто попередньої згоди про запровадження ціни на морську нафту на рівні 60 доларів за барель. Нині ціна російської нафти складає 70 доларів за барель. Передбачається, що кожних два тижні ціну переглядатимуть, але вона має бути на 5 % нижчою, ніж ринкова. 

Це безпрецендентне рішення країн «Великої сімки» та ЄС має позбавити росіян можливості отримувати надвисокі прибутки від продажу вуглеводнів. Якщо план вдасться реалізувати як задумано, кремль не зможе фінансувати війну в Україні на належному рівні.

Зазначимо, з початку війни 24 лютого до 28 листопада Москва заробила понад 116 мільярдів євро від продажу сирої нафти та 38 мільярдів євро від нафтопродуктів і хімікатів. Продаж викопного палива є основним джерелом доходу росії, що становить понад 40 % її федерального бюджету, тому в будь-якому разі вплив буде відчутним

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.