Військова служба чи перебування у прифронтовій зоні дає можливість повторно подати заяву на компенсацію
Відтепер, якщо громадянин не встиг відновити пошкоджене житло у встановлений термін (12 місяців для ремонтів категорії А або 18 місяців для категорії Б) через наявні об'єктивні обставини, він може повторно подати заяву на отримання виплати. Відповідне рішення було прийнято на засіданні Кабінету Міністрів України 7 липня 2025 року.
Так, об’єктивними обставинами у такому разі є:
Як раніше повідомляв Інформатор, Кабінет Міністрів України під час засідання 7 липня 2025 року затвердив Постанову, яка дозволяє комісіям дистанційно обстежувати зруйноване житло на територіях активних бойових дій. Відповідний механізм розробили в Міністерстві розвитку громад та територій України. Він стане інструментом, який надасть доступ до компенсацій для людей, що втратили свої домівки внаслідок російської агресії.
Послугу компенсації за знищене житло запустили у серпні 2023 року. Спочатку програму фінансували за рахунок коштів конфіскованих активів російського “Сбербанку”. Для фінансування наступного етапу програми компенсації були залучені кредитні кошти Банку розвитку Ради Європи (CEB). За цей час громадяни отримали вже 10,5 тисяч житлових сертифікатів, а 4,2 сертифікатів було реалізовано і їх власники придбали нові домівки.
Заяву на отримання житлового сертифікату єВідновлення можуть подати громадяни, чиє знищене житло знаходиться на деокупованій території. Така можливість також доступна у випадку, якщо житло було знищене в громаді, яка знаходиться в зоні бойових дій, проте лише якщо безпекова ситуація дозволяє комісії провести обстеження такого житла.
Українці, які зробили ремонт пошкодженого внаслідок війни житла власним коштом, можуть звертатися за компенсаціями. Гроші повернуть на картку за програмою єВідновлення. Компенсацію почали здійснювати з 1 січня 2024 року.
Для того, щоб отримати кошти, треба зробити кілька кроків. Насамперед - це подати заяву через додаток Дія. Після цього її розгляне комісія і визначить розміру виплати. Отже, все що вам потрібно, це:
Визначаючи розмір компенсації, комісія орієнтується на акт первинного огляду пошкодженого житла. Також потрібно надати чек-лист з встановленою вартістю будівельних матеріалів та робіт, затверджений Кабміном. Підставою для отримання грошей є закон, який у жовтні 2023 року підписав президент Володимир Зеленський. Він дозволяє українцям, які зробили ремонт пошкодженого житла за власний кошт, претендувати на виплату компенсації.
Програма "єВідновлення" поширюється на житло, яке було пошкоджене після 24 лютого 2022 року. Кошти на ремонт пошкодженого помешкання можна також отримати, якщо власник ще не відновив його за власний кошт.
Мають право на отримання допомоги: фізичні особи-громадяни України; об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, управителі багатоквартирних будинків, житлово-будівельні (житлові) кооперативи, які здійснюють утримання відповідних будинків.