“єВідновлення”: як подати заяву на компенсацію за пошкоджене житло, якщо “Дія” не бачить нерухомості

Проблему можна вирішити одразу двома способами

Дія та житло
"єВідновлення": що робити, якщо "Дія" не бачить житло

У Міністерстві відновлення України розповіли, як можна подати заявку на відновлення пошкодженого житла, якщо “Дія” не бачить квартиру чи будинок. Зробити це можна офлайн чи онлайн. В одному варіанті доведеться звернутися до державного реєстратора при органі місцевого самоврядування, в іншому – додати нерухомість також через згадану “Дію”.

Про це представники міністерства розповіли в офіційному Telegram-каналі. Зокрема, мова йде про вирішення проблеми з тим, що “Дія” не підтягує нерухомість у додатку. Фактично, через це просто неможливо подати заявку на відновлення. Проблему так чи інакше потрібно вирішувати шляхом внесення даних в реєстр.

“Отримуємо дуже багато запитів від громадян, які хочуть подати заяву на виплату допомоги, але не можуть, бо Дія не відображає їх житло. Це унеможливлює й подачу заяви, адже наявність запису про право власності в Державному реєстрі речових прав (ДРРП) є обов'язковою умовою для подання заяви на отримання допомоги в рамках програми єВідновлення”, – зазначили в міністерстві.

Вирішити питання можна як онлайн, так і офлайн:

  • Офлайн: потрібно звернутися до державного реєстратора при органі місцевого самоврядування вашої громади. Саме він має внести дані в Реєстр. Якщо даних немає навіть в архівних складових, реєстратор має направити запит в БТІ для підтвердження права власності. Після цього дані можна буде внести і нерухомість має підтягнутися в “Дії”.
  • Онлайн: подати заяву на реєстрацію права власності на нерухоме майно, яке виникло до 2013 року, так можна на порталі “Дія”. Потрібно обрати послугу “Державна реєстрація прав на нерухоме майно”, після чого – “Подати заяву”. Далі просто слідуйте інструкціям. Зокрема, потрібно буде заповнити форму та завантажити необхідні документи.

“єВідновлення” в Україні

Нещодавно уряд виділив на програму 4,43 млрд гривень. Гроші направлять на ремонт чи відновлення пошкодженого російською агресією житла українців. Сума виплат буде нараховуватися з огляду на вартість житла та ступінь пошкоджень. Витратити кошти можна буде тільки за цільовим призначенням.

Також заступниця міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександра Азархіна повідомила, що заявки на відновлення можна буде подавати стільки разів, скільки це буде потрібно. Таким чином, у разі повторних пошкодженого одного й того ж приміщення ніхто не заборонить знову скористатися програмою.

Нагадаємо, що росіяни обстріляли лікарню на Херсонщині: влучили в реанімаційне та центральне відділення.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube