ЄС застерігає Угорщину від використання російської вакцини від COVID-19

Ці плани можуть підірвати довіру до потенційних вакцин

ЄС застерігає Угорщину від використання російської вакцини від COVID-19

Плани Угорщини імпортувати і, можливо, використовувати російську вакцину від коронавірусу Sputnik V, яка не пройшла всі випробування, викликають побоювання щодо безпеки. Ці плани можуть підірвати довіру до потенційних вакцин.

Про це заявили у Європейській комісії, - передає Інформатор з посиланням на агентство Reuters .

Відзначимо, що російська вакцина не сертифікована Європейським агентством лікарських засобів (EMA). У ЄС вважають, що це може вплинути на ставлення громадян Євросоюзу до вакцин.

«Виникає питання, чи захоче держава ЄС вводити своїм громадянам вакцину, яка не була розглянута EMA. Тут зустрічаються процес авторизації і довіри до вакцин.

Якщо наші громадяни почнуть сумніватися у безпеці вакцини, якщо вона не пройшла ретельну наукову перевірку, щоб довести її безпеку і ефективність, буде набагато складніше вакцинувати достатню частину населення», - повідомив представник Єврокомісії у заяві електронною поштою.

Згідно з правилами ЄС, російська вакцина повинна бути сертифікована, перш ніж вона зможе продаватися у будь-якій державі ЄС.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто оголосив, що країна планує закупити невеликий обсяг російської вакцини.

«Росія почне відвантаження невеликих партій вакцини в грудні, щоб завершити клінічні випробування і перевірити вакцину тут, а також, щоб завершити процес ліцензування», - сказав він.

Після цього представник Єврокомісії Ерік Мамер заявив на брифінгу, що Єврокомісія повинна в такому разі буде вжити проти дій Угорщини адміністративних заходів.

«Будь-яка вакцина, що купується країнами ЄС, повинна повністю відповідати стандартам якості ЄС і повинна пройти процедуру сертифікації на ринку Євросоюзу. Якщо будь-яка з країн ЄС закупить іноземну вакцину, яка не пройшла сертифікацію, Єврокомісія буде змушена вжити заходів», - заявив він.

У Всесвітній організації охорони здоров'я раніше заявили, що ще жодна вакцина від COVID-19 не пройшла остаточну реєстрацію.На фінальній стадії розробки знаходяться чотири вакцини.

Відзначимо, раніше на цьому тижні інша американська компанія Moderna оголосила, що її експериментальна вакцина виявилася ефективною на 94,5% після проміжного аналізу її пізнього дослідження.

Крім того, американська компанія Pfizer оприлюднила попередні результати останньої фази випробувань своєї вакцини, заявивши, що вона на 95% ефективна .

У Росії заявляють, що їх вакцина також показала більш 90% ефективності, проте міжнародні експерти побоюються щодо прозорості її досліджень і даних, що надаються.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube