ЄС введе найсуворіші санкції проти Росії з 2022 року - глава МЗС Франції

Нові обмеження мають послабити економічні ресурси, які дають змогу Путіну продовжувати війну. Ці санкції вдарять по нафтових доходах та фінансових гравцях із Росії та інших країн

санкції проти рф
Мета санкцій - змусити Путіна погодитися на припинення бойових дій в Україні

Європейський Союз готує новий пакет найжорсткіших санкцій проти Росії з початку повномасштабного вторгнення в Україну. Європа узгоджує свої кроки із сенаторами США. Новий пакет санкцій має на меті послабити економічну базу РФ - обмеження будуть спрямовані на нафтові прибутки, фінансові установи та посередників у третіх країнах.

Про це заявив міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро в коментарі французькому телеканалу TF1. Він зазначив, що після озвученої президентом США Дональдом Трампом пропозиції про 30-денне припинення вогню, яку підтримала Україна, кількість російських ударів по українських містах зросла в п’ять разів.

"Це не може тривати далі, це має припинитися. Щоб цього досягти, у координації з американськими сенаторами Європа готується запровадити на основі французьких пропозицій найсуворіші санкції, які ми вводили за останні три роки. Вони безпосередньо виснажать ресурси, які дозволяють Володимиру Путіну продовжувати свою війну", - заявив французький міністр.

За словами Барро, у центрі нового пакета не лише енергетичний сектор, зокрема доходи від експорту нафти, а й фінансові гравці в самій Росії та за її межами. Йдеться про юридичних і фізичних осіб, які допомагають Кремлю обходити запроваджені санкції. Саме через це, за словами Барро, Путін зберігає здатність вести війну попри зростаючий міжнародний тиск.

"Путін більше не просувається на фронті і нині обмежується обстрілами житлових районів дронами та ракетами. Це призводить до численних жертв серед мирного населення. Це має припинитися", - наголосив Барро.

Санкції проти Росії

Наразі запровадити санкції проти Росії готовий і Сенат США. Але законодавці чекають на "зелене світло" від президента Дональда Трампа. 

Йдеться про законопроєкт сенатора-республіканця Ліндсі Грема. Згідно з ним, усі країни, які купляють нафту у РФ та не допомагають Україні, отримають тарифи у розмірі 500% від Штатів. Найбільшими покупцями російської нафти є Китай та Індія.

Під час нещодавнього саміту НАТО у Гаазі союзники намагались переконати президента США Дональда Трампа зробити політику щодо Росії більш жорсткою та ввести нові санкції. Проте американський лідер вагався з приводу такого кроку.

Щодо ЄС, то вже найближчим часом блок може ухвалити 18-й пакет санкцій проти Росії. Раніше його блокувала Словаччина. Втім, ймовірно, з Братиславою вдалося домовитися.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube