ЄС терміново збільшує виробництво боєприпасів для України: що відомо

Читать на русском

На програму, яку Рада ЄС попередньо погодила з Європарламентом, виділять 500 млн євро.

Читать на русском
Боєприпаси ЄС
Новий Акт набуде чинності до кінця липня

На програму, яку Рада ЄС попередньо погодила з Європарламентом, виділять 500 млн євро.

Рада ЄС попередньо погодила з представниками Європарламенту закон про термінове розширення виробництва боєприпасів для країн Євросоюзу та України. Очікується що на цю програму виділять 500 млн євро.

Про це повідомляє пресслужба Ради ЄС 7 липня.

Акт на підтримку виробництва боєприпасів передбачує виділення 500 млн євро на виробництво боєприпасів класу "земля-земля", артилерійських снарядів та ракет. Цей документ дозволить фінансово підтримати збільшення виробничих потужностей, зазначили у Раді ЄС.

Також Актом передбачена фінансова підтримка у формі грантів для сприяння оборонній промисловості Євросоюзу. Додатково правила мають полегшити доступ до фінансування компаніям ЄС через спеціальний фонд.

Тепер тимчасову угоду мають схвалити Рада ЄС та Європарламент, потім вона буде офіційно ухвалена обома інституціями після юридично-лінгвістичного перегляду. Очікується що Акт набуде чинності до кінця липня.

Зазначимо, що вдіповідне рішеня було прийняте напередодні саміту НАТО у Вільнюсі, який відбудеться вже наступного тижня, 11-12 липня.

Саміт НАТО у Вільнюсі

В Офісі президента України очікують на запрошення до НАТО з відкритою датою під час саміту Альянсу у Вільнюсі, який відбудеться 11-12 липня. При цьому, раніше генсек НАТО заявляв, що союзники підтримують ідею вступу України до Альянсу, проте на липневому саміті у Вільнюсі це питання підіймати не будуть.

Серед 31 країн-членів НАТО вступ України до Альянсу підтримує 21. Так, 1 липня, Україна та Іспанія уклали спільну декларацію, яка стала вже 21-м документом, в якому йдеться про підтримку членства.

Президент України Володимир Зеленський закликав президента США Джо Байдена запросити Україну до НАТО зараз, навіть, якщо повноправним членом Альянсу наша держава стане після закінчення війни.

Президент Литви Гітанас Науседа висловив впевненість, що Україну не запросять до НАТО під час саміту. Також аналогічну інформацію озвучив і керівник Головного управління розвідки МО Кирило Буданов. За словам розвідника, він бачив чернетки промов учасників саміту і може зробити висновок, що зустріч лідерів НАТО не виправдає очікувань українців.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.