США можуть вже сьогодні оголосити про постачання касетних боєприпасів Україні: як вони працюють

Читать на русском

Снаряди викликають заперечення в правозахисних групах

Читать на русском
Касетні боєприпаси
США можуть вже 6 липня оголосити про передачу Україні касетних боєприпасів - ЗМІ

Снаряди викликають заперечення в правозахисних групах

Журналіст Том Боумен із NPR стверджує, що США можуть оголосити про передачу касетних снарядів Україні вже 6 липня. За його словами, українці хочуть використати їх проти росіян, що окопалися. Водночас, це начебто викликало занепокоєння серед правозахисних груп.

Про це він повідомив на своїй сторінці в Twitter. Загалом, 5 липня він прямо написав, що “завтра США оголосить про надсилання касетних боєприпасів в Україну”. Схоже, питання вже може бути вирішене, якщо інформація підтвердиться.

Касетні снаряди розкидають на обмеженій площі багато невеликих снарядів, що дозволяють збільшити зону ураження та краще вибивати противника з окопів. Під час контрнаступу надзвичайно важливо мати засіб, аби вибивати росіян, які тривалий час окопувалися на захоплених територіях.

Наразі інші джерела поки кажуть лише про прийняття відповідного рішення про передачу “вже цього тижня”, не уточнюючи дату. Водночас підтверджується, що США серйозно думають схвалити запит на касетні снаряди.

“Касетні боєприпаси складаються з десятків менших бомб, які розлітаються під час детонації, і заборонені, оскільки бомби, що не розірвалися, можуть становити небезпеку для цивільних протягом багатьох років після закінчення бойових дій”, – уточнив один з посадових осіб США.

Водночас, аналітики США підтверджують, що користь від застосування таких боєприпасів під час контрнаступу значно перевищує ризики. Крім цього, удосконалені звичайні боєприпаси подвійного призначення (DPICM), можуть не вибухати лише в приблизно 1% випадків. Це має мінімізувати ризики для цивільних в майбутньому. Крім цього, через дії росіян розмінування всіх територій буде проводитися в будь-якому випадку.

Касетні боєприпаси та допомога Україні

У CNN нещодавно повідомляли, що адміністрація Джо Байдена дійсно розглядала можливість передачі Україні касетних боєприпасів і раніше. Водночас, голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі заявляв, що рішення щодо них, як і по ракетам ATACMS, ще немає.

Варто окремо додати, що росія вже давно не цурається використовувати касетні боєприпаси на полі бою. Тільки за перші шість місяців війни було зафіксовано використання двох нових типів цих снарядів. Крім цього, вже декілька сотень разів росіяни використовували їх цілеспрямовано проти цивільного населення.

Нагадаємо, що Буданов запевняє, що Україну не запросять до НАТО на саміті у Вільнюсі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.