ЄС майже витратила запаси вибухівки для снарядів, що відправляють Україні - FT

Військова промисловість Європи не може оперативно виконати завдання для України в потрібно обсязі

Боєприпаси
У ЄС закінчується сировина для виготовлення боєприпасів, що відправляються в Україну

Запаси пороху, пластикової вибухівки та тротилу в ЄС зараз доволі обмежені. Вони не були розраховані на швидке поповнення ресурсів іншої країни, яка перебуває в стані активної війни. Швидко збільшити виробництво потрібної сировини також не вийде.

Про це повідомляє видання Financial Times. Фактично, ЄС поставив військовій промисловості конкретне замовлення з потрібними Україні обсягами боєприпасів. Проте, виконати його достатньо швидко не вийде – запасів потрібної сировини мало, а її виробництво не покриває використання.

Чиновники та представники збройових компаній кажуть, що обмежені запаси пороху, пластикової вибухівки та тротилу сповільнюють виробничі процеси військової промисловості Європи. Незалежно від того, скільки уряди країн ЄС виділять грошей, швидко виконати поставлене замовлення не вийде.

«Дуже складно збільшити виробництво артилерійських боєприпасів, особливо важких, великокаліберних, за короткий час», – каже голова голова Асоціації оборонної та охоронної промисловості Чехії Йіржі Хінек.

В оборонній промисловості додають, що запаси вибухівки дуже обмежені. Збільшити її виробництво – також не вийде швидко. На це потрібно декілька років та налагодження нових постачальних шляхів.

«Неможливо в короткий термін збільшити (виробництво) нітроцелюлози. . . У Європі немає великих виробників необхідної нам сировини. Якщо я хочу збільшити виробництво пороху, мені потрібно, напевно, три роки», – додав Хінек, говорячи про основний інгредієнт пороху.

Зброярі зазначають, що наростити виробництво вибухівки вийде тільки в одному випадку. Для цього потрібно налагодити значні обсяги імпорту сировини з інших регіонів. До прикладу, це могли б бути Індія чи Корея, але інші країни також розглядаються.

Постачання зброї для України

Нещодавно Євросоюз уже повідомляв, що розглядає можливість зовнішньої закупівлі боєприпасів для України. Наразі цей план ще дуже далекий від узгодження. До прикладу, купувати можуть у США чи Південної Кореї. Проте, наразі це лише теорія, і до реалізації далеко.

Водночас, ЗСУ за рік вторгнення рф отримала від союзників 117,5 тисяч одиниць озброєння та військової техніки та засобів ураження. Завдяки тому, наскільки швидко українські військові опановують нову зброю, західні партнери можуть переглядати свої рішення щодо надання більш сучасних зразків зброї та техніки.

Нагадаємо, що Жданов розповів подробиці про передачу Україні винищувачів МіГ-29.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube