Європейська комісія планує запровадити ввізне мито на дешеві товари, куплені в китайських онлайн-магазинах
В ЄС можуть запровадити ввізне мито на дешеві товари, куплені в китайських онлайн-магазинах, включаючи AliExpress. Це має зупинити сплеск надходження до ЄС товарів із КНР, які не відповідають стандартам. Про це 3 липня пише БізнесЦензор.
Як пише Financial Times із посиланням на власні джерела, цього місяця Єврокомісія запропонує скасувати нинішній поріг у 150 євро, за яким товари можна купувати без сплати ввізного мита.
"Основними платформами, на які націлилася Єврокомісія, є китайські онлайн-магазини Temu і AliExpress, а також роздрібний магазин одягу Shein", - повідомив один зі співрозмовників видання.
У 2023 році до ЄС було імпортовано 2,3 млрд одиниць товарів, вартість яких не перевищує "безмитного порогу" в 150 євро. Крім цього, імпорт до ЄС товарів, куплених онлайн, зріс більш ніж удвічі порівняно з минулим роком, перевищивши 350 тис. одиниць у квітні, що дорівнює майже двом доставкам на одне європейське домогосподарство.
Майбутнє рішення Єврокомісії стосуватимуться будь-якого онлайн-магазину, який здійснює доставку клієнтам із ЄС безпосередньо з-за меж блоку.
Іншим можливим заходом може стати обов’язкова для великих електронних торгових платформ реєстрація для сплати ПДВ онлайн, незалежно від його суми.
З 1 січня 2025 року і до 5 червня 2025 року буде запроваджено нову тарифну квоту, що відповідає п'яти дванадцятим квот, що діють у 2024 році. Про це повідомив Генеральний директорат сільського господарства та сільського розвитку Єврокомісії.
“З 2 липня 2024 року тарифні квоти з Поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі (DCFTA) знову запроваджуються для імпорту яєць та цукру з України до ЄС. Переглянуті Автономні торгові заходи (ATM), що діють з 6 червня 2024 року, включають екстрене гальмування для семи сільськогосподарських продуктів, яке автоматично спрацьовуватиме, якщо обсяги імпорту досягнуть середньорічного імпорту, зафіксованого в період з 1 липня 2021 року до 31 грудня 2023 року”, - йдеться в повідомленні на сайті Єврокомісії.
Для яєць та цукру цей середній показник становить 23 188,96 тонн та 262 652,68 тонн відповідно. Стаття 4 Регламенту 2024/1392 встановлює, що після досягнення цих обсягів Комісія має 14 днів, щоб повторно запровадити відповідну тарифну квоту з DCFTA між ЄС та Україною. Оскільки імпорт яєць та цукру з України з початку 2024 року вже перевищує обсяги, встановлені у тарифній квоті DCFTA, додатковий імпорт продовжуватиметься з митами найбільшого сприяння (РНБ).
З 1 січня 2025 року і до 5 червня 2025 року буде запроваджено нову тарифну квоту, що відповідає п'яти дванадцятим порогу, встановленого для спрацювання екстреного гальмування. Для яєць ця нова квота встановлена у розмірі 9 662,07 тонн, а для цукру - у розмірі 109 438,62 тонн.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.