Які продукти харчування заборонено ввозити до ЄС: список від митниці

Читать на русском

До ЄС дозволено імпортувати або відправляти особисті партії рибних продуктів

Читать на русском
Ввезення продуктів на територію ЄС
М'ясо, молоко та продукти з них не можна ввозити до Євросоюзу

До ЄС дозволено імпортувати або відправляти особисті партії рибних продуктів

На українсько-словацькому кордоні затримуються потяги через перевезення пасажирами заборонених продуктів для власних потреб. Насамперед це стосується молочних та м'ясних продуктів. Такі товари підлягають утилізації.

Для уникнення затримок при перетині кордону Державна митна служба нагадала про наявні обмеження при ввезенні продуктів тваринного та рослинного походження для особистого користування на територію ЄС. Через ризик занесення хвороб на територію Європейського Союзу імпорт деяких продуктів в ЄС підпадає під суворий режим.

"Усі продукти тваринного походження, які не відповідають цим правилам, повинні бути подані на офіційну утилізацію після в’їзду в ЄС. Неповідомлення про такі товари може призвести до штрафу або кримінальної відповідальності", - наголосили митники.

Так, м’ясо, молоко та продукти з них (за винятком сухого дитячого молока, дитячої суміші та спеціального харчування або спеціального корму для тварин, необхідних з міркувань здоров’я) не можна ввозити до ЄС. Дозволяється ввозити сухе дитяче молоко, дитячі суміші та спеціальне дитяче харчування або спеціальний корм для тварин, для особистого споживання необхідних з міркувань здоров’я, до ЄС, лише якщо вони походять з країн (країн, крім Фарерських островів, Гренландії чи Ісландії), і їхня загальна кількість не перевищує обмеження ваги 2 кілограми на особу та:

  • продукт не потрібно охолоджувати перед відкриттям,
  • це упакований фірмовий продукт, і його упаковка не пошкоджена, коли не використовується.

Також до ЄС дозволено імпортувати або відправляти особисті партії рибних продуктів (включаючи свіжу, сушену, варену, солону або копчену рибу та певних молюсків, таких як креветки, омари, мертві мідії та мертві устриці). Втім, лише якщо:

  • свіжа риба потрошена,
  • загальна вага рибної продукції не перевищує 20 кілограмів або вага однієї рибини на одну особу, залежно від того, що більше.

Українці також можуть ввозити інші продукти тваринного походження для особистого споживання до ЄС. Зокрема, мед, живі устриці, живі мідії та равлики за умов, якщо вони не перевищують обмеження ваги у 2 кілограми на особу.

Є деякі продукти, які виключаються з вищевказаних правил. Зокрема, це:

  • хліб, тістечка, печиво, шоколад і кондитерські вироби (включаючи солодощі), не змішані з м’ясними продуктами та не начинені ними,
  • харчові добавки в упаковці для кінцевого споживача,
  • екстракти і концентрати з м'яса,
  • оливки, фаршировані рибою,
  • макарони та локшина, не змішані з м’ясними продуктами та не начинені ними,
  • супові бульйони та ароматизатори в упаковці для кінцевого споживача,
  • будь-які інші харчові продукти, що не містять свіже або оброблене м’ясо або молочні продукти, що містять менше ніж 50% оброблених яєчних або рибних продуктів.

ЄС повертає мита на українські цукор та яйця

Європейський союз з 28 червня повертає мита на імпорт українського цукру та яєць. Цей захід має на меті заспокоїти європейських фермерів, які протестували на початку цього року.

Захисний механізм дозволяє блоку повертати мита на українські птицю, яйця, цукор, овес, кукурудзу, мед та крупу, якщо обсяги імпорту перевищать середній показник у 2022 та 2023 роках. Овес досягнув цього рівня - з 1 січня було імпортовано понад 6440 т. За словами джерел, те саме сталося з яйцями та цукром. Зазначається, що тарифи будуть становити 419 євро за тонну білого цукру та 339 євро за тонну цукру-сирцю. Яйця коштуватимуть додатково 30 центів за кг.

Нагадаємо, Європа виплачуватиме гроші українцям за повернення додому - коли це станеться.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: