ЄС готується до битви за 12-й пакет санкцій проти Росії - Bloomberg

Євросоюз хоче посилити санкції щодо низки товарів, але є нюанс

санкції ЄС
За нові санкції ЄС проти РФ розгортається справжня дипломатична боротьба інтересів країн Європи.

Європейський Союз готується до битви за те, що включити до свого 12-го пакету санкцій через війну Росії проти України. Зокрема, група семи просуває план заборони на купівлю алмазів у Москви. У матеріалі Bloomberg повідомили, що можна очікувати від нових європейських санкцій проти Кремля.

Нові заходи, які можуть бути представлені вже наступного місяця, ймовірно, включатимуть версію ЄС щодо майбутньої заборони G7. Можлива довгоочікувана пропозиція використовувати прибутки, отримані від заморожених активів центрального банку РФ для допомоги України, повідомили виданню співрозмовники, знайомі з перебігом дискусій.

Група країн-членів, включаючи Польщу і країни Балтії, хочуть піти ще далі. За інформацією видання, обговорюють конфіденційне питання. За словами джерел Bloomberg, серед заходів, які вони хочуть бачити в новій пропозиції, - додаткові штрафи на скраплений природний газ та ІТ-послуги.

Група країн також наполягала на введенні обмежень на російський ядерний сектор. Але ці спроби вже багато разів блокувалися. Занадто багато країн-членів виступають проти. Деякі країни стверджують, що санкціонувати залишилося небагато. Інші хочуть забезпечити дотримання чинних обмежень.

Згідно з документом, на яких посилається агентство Bloomberg, Польща хоче посилити санкції щодо низки товарів, які були прийняті в попередніх пакетах. Пропонується знизити квоти на синтетичний каучук, зробити більш ефективними обмеження на сталь і заборонити тверду каустичну соду. Новий пакет санкцій проти Білорусі також у пропозиціях польської влади.

Діаманти та опір Бельгії

Попередні спроби запровадити санкції проти російських дорогоцінних каменів у Європі наштовхнулися на опір з боку провідних країн-імпортерів, таких як Бельгія. Бельгія стверджувала, що проста заборона без глобальної угоди просто перемістить прибуткову торгівлю дорогоцінним камінням в інше місце. Механізм G7 має на меті запровадити пряму заборону на купівлю з 1 січня і непряму заборону, яка буде вводитися поступово, а також відстежувати переміщення дорогоцінних каменів через кордони.

Дата ухвалення

Новий пакет може бути ухвалений у першій половині жовтня або оголошений на саміті ЄС-США, запланованому на наступний місяць. Дата зустрічі ще не призначена.

Будь-який новий пакет, ймовірно, також включатиме подальші кроки, спрямовані на боротьбу зі здатністю Росії уникати санкцій ЄС через треті країни, такі як ОАЕ і Туреччина. У рамках дискусій Комісія має намір протягом найближчих тижнів представити пропозиції щодо запровадження податку на непередбачувані прибутки, які заморожені активи російського Центрального банку усе ще заробляють, попри протидію Європейського центрального банку.

Президент Комісії Урсула фон дер Ляєн, ймовірно, наполягатиме на запровадженні податку на непередбачувані прибутки, виконуючи свою попередню обіцянку. Але держави-члени висловили занепокоєння щодо правової та фінансової стабільності. У зв'язку із замороженням активів російського центрального банку на суму близько 200 мільярдів євро (213 мільярдів доларів) деякі європейські лідери закликали спрямувати частину цих грошей на відновлення України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube