Україна має амбітні очікування щодо Вашингтонського саміту НАТО у 2024 році
В Офісі президента відбулося установче засідання робочої групи з питань безпеки та євроінтеграції України. До неї увійшли представники більше десятка країн та високопрофільні експерти. Ініціатива, офіційно названа Міжнародною робочою групою з безпекових питань та євроатлантичної інтеграції України, визначена як ключовий чинник для поглиблення інтеграції країни у безпековий простір Євроатлантики.
Як повідомляє пресцентр Офісу президента, під час цієї важливої ініціативи, яку очолюють Андрій Єрмак та колишній генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен, були представлені такі визначні особи:
Всі вони увійшли до складу групи, основною метою якої є розробка системного погляду на подальшу інтеграцію України у євроатлантичний безпековий простір. Ця задача визначається як ключовий фактор для регіональної та світової стабільності. Важливо зазначити, що ця ініціатива стає суттєвим кроком для України у її прагненні до повноцінного членства у НАТО.
"Україна має амбітні очікування і щодо Вашингтонського саміту НАТО цього року, і кроків, які привели б нас до повноцінного членства", – сказав Андрій Єрмак.
Зі свого боку Андерс Фог Расмуссен зазначив, що ця робоча група буде працювати над визначенням умов, необхідних для отримання Україною запрошення до членства в НАТО, і таймінгом їх виконання. На його думку, твердження про те, що запрошення України до членства в Альянсі не може відбутися до завершення війни, є небезпечним, тому що дає росії стимул продовжувати агресію, щоб не дати змоги вступити до НАТО. І навпаки: запрошення України до Альянсу відкриває шлях до миру.
"Тому ми маємо дати Україні запрошення вже найближчим часом. Щоб показати, що ми щирі, коли кажемо, що Україна приєднається до НАТО, що Україна є частиною НАТО і буде невід'ємною частиною Європейського Союзу також", – упевнений Андерс Фог Расмуссен.
Колишній Генсек НАТО наголосив, що "сірі" зони є зонами небезпеки. Він також висловив переконання, що українська нація своєю боротьбою вже робить усе необхідне, щоб переконати НАТО дати запрошення до членства. І зараз політикам, депутатам, міністрам, експертам, журналістам час діяти та робити свій внесок у процес євроатлантичної інтеграції України.
"Україна є бастіоном захисту від росії. Україна зараз має дуже сильну армію, і вона може зробити свій внесок у НАТО й дуже посилити його", – зазначив він.
Президент Володимир Зеленський зустрівся з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом у швейцарському Давосі 16 січня. На порядку денному переговорів було посилення ППО та інші оборонні потреби України. Крім цього сторони обговорили наступний саміт НАТО, який відбудеться у Вашингтоні 9-11 липня.
При цьому країни НАТО можуть погодити введення військового еквівалента Шенгенської зони до липневого саміту альянсу у Вашингтоні. НАТО прагне прибрати будь-які перепони і бюрократію у питанні військових постачань на випадок, якщо росія вдарить по країнах Європи.
Нагадаємо, що у липні 2023 року речник Держдепу Метью Міллер пояснив, чому Україну не запрошують до Альянсу. Він акцентував, що це питання не закрите і НАТО продовжує дотримуватись політики "відкритих дверей". Але в той же час сказав, що прийняти Україну до Альянсу зараз було б недоцільно, адже це б втягнуло США у війну з рф. Ще Міллер наголошував, що Україні потрібно укріпити демократію та провести антикорупційній реформі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.