«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
За лаштунками у Вашингтоні та Брюсселі тривають дискусії
Сполучені Штати Америки та Німеччина виступають проти того, щоб запросити Україну до Північноатлантичного альянсу на найближчому саміті у Вашингтоні, який відбудеться 9–11 липня 2024 року. Причина саме у війні з росією. Проти виступають й інші члени Альянсу, адже бояться конфлікту через окуповані території.
Про це повідомляє Foreign Policy. У виданні посилаються на нинішніх та колишніх обізнаних високопосадовців.
“І США, і Німеччина є головними донорами військової та економічної допомоги Україні. Офіційні особи в обох країнах наполягають на тому, що Україна повинна врешті-решт приєднатися до НАТО, але зараз не час починати цей процес. Вони заявили, що вважають, що безпосередню увагу слід зосередити на продовженні постачання Україні зброї та боєприпасів, щоб продовжувати боротьбу з росією в найближчій перспективі”, – йдеться у матеріалі.
Водночас країни Східної Європи підтримують Київ. Зокрема, у Балтії, Польщі та Чехії переконані, що вступ України до НАТО наблизить завершення війни.
Крім того, Франція вже готова направити своє запрошення до Альянсу в Україну. Деякі інші члени також вважають, що приєднання України вартуватиме дешевше, аніж постійні поставки зброї.
Наразі триває дискусія за лаштунками у Вашингтоні та Брюсселі, оскільки деякі члени впевнені, що швидкий допуск України може спровокувати повномасштабну війну між НАТО та рф згідно з основоположною статтею про колективну оборону членів Альянсу. Зокрема, вимальовується перспектива ядерного конфлікту.
Ще 28 січня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг висловив бажання в майбутньому запросити Україну до повноправного членства в Північноатлантичному альянсі. Він нагадав приклад рідної Норвегії, яка попри невдоволення Радянського союзу усе ж приєдналась до союзу. Столтенберг також обговорив потенційну конфронтацію між росією і НАТО на тлі розширення Альянсу. Він наголосив, що НАТО було створено з метою запобігання війнам.
Також держсекретар США Ентоні Блінкен знову підтвердив позицію його країни щодо північноатлантичного майбутнього України. За його словами, двері НАТО для країни залишаються відчиненими. Тому вона обов’язково буде у союзі.
Нагадаємо, що Німецьке видання Bild опублікувало статтю, в якій стверджується, що Бундесвер готується до гібридної російської атаки на східний фланг НАТО. Стаття посилається на секретний документ Бундесверу, в якому описуються сценарії можливої конфронтації між НАТО та росією. Згідно з документом, рф може розпочати гібридну атаку на східний фланг НАТО в будь-який час. Втім, найімовірніше це станеться у 2024 році.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.