Глава Офісу Президента пояснив кожен пункт “Формули миру”, яку нещодавно пропонував Зеленський
Британський тижневик The Economist опублікував колонку очільника Офісу Президента Андрія Єрмака. В ній посадовець пояснює, чому Україні неможна пропонувати компроміси в цій війні, і яким шляхом досягти її завершення. Всі озвучені ним пропозиції вже лунали від Президента Зеленського на саміті G20, відомі всім як “Формула миру”. Але Єрмак розповів, чому необхідний кожен пункт і за допомогою яких інструментів його можна досягти.
Чому не можна просто сісти за стіл і домовитись? На жаль, таке питання вже ставлять деякі західні політики. За словами радника, росія буде використовувати дипломатію в якості зброї, даючи собі перепочинок для підготовки до наступного акту агресії. І все це триватиме, доки західні країни не створять ефективні механізми для стримання російських агресорів, їх покарання і примушення до виконання своїх обов’язків з міжнародного права. Говорити про завершення війни і підписувати відповідний документ можна тільки після виконання 9 пунктів. Перші стосуються безпеки в різних сферах:
Окрім того, енергетична інфраструктура України потребує захисту. Це в змозі забезпечити протиракетна та протиповітряна оборона. А для захисту атомних об’єктів росіяни мають повернути Запорізьку АЕС під контроль України, а Міжнародне співробітництво з атомної енергетики має бути припинене з росією.
Наступні два пункти програми пов’язані з воєнною небезпекою для України і направлені на оборону та запобігання нових ударів. По-перше, це виведення російських військ за адміністративні кордони України, які визнає світ. Для цього нам потрібна допомога зброєю і технікою для переваги на полі бою, а також створення повітряного захисту шляхом систем ППО. По-друге, запобігання ескалації. Доки Україна не вступила в НАТО, важливо стримувати агресора. Для цього слід створити надійну оборону та запровадити санкції проти росії.
Далі – права людини. Для того, щоб забезпечити їх, потрібно звільнити в’язнів і повернути депортованих.
“Майже 3 мільйони громадян України, в тому числі понад 12 тисяч дітей, були примусово депортовані на території, підконтрольні уряду росії. Всім їм мають дозволити вільно повернутись додому. Ще тисячі знаходяться у полоні”, – повідомив Єрмак і запропонував обмін полоненими за схемою “всі на всіх”.
Також має відновитись справедливість, а для цього всіх винних слід покарати. На думку голови Офісу Президента, потрібно створити спеціальний трибунал, який не буде залежати від Міжнародного кримінального суду та інших судових інституцій. Також українські дипломати розробили механізм компенсацій і запропонували його ООН.
“Як тільки всі ці дев’ять умов будуть виконані, можна розглядати питання про підписання багатобічного документа, засвідчуваного закінчення війни. Міжнародна конференція, яка може відбутися на початку 2023 року, стане точкою відліку для реалізації плану. Погляд на післявоєнний світ має визначатись активною позицією міжнародної спільноти, а не можливою реакцією агресора”, – йдеться у колонці Андрія Єрмака.
Що за "Формула миру"
Це десять пунктів, які слід реалізувати для того, щоб війна в Україні завершилась. "Формулу миру" вперше презентував Володимир Зеленський на саміті G20 в листопаді на острові Балі. На думку Президента України, всі пункти можна виконати за півроку. Також він заявляв, що для цього в найближчий час планують організувати Global Peace Formula Sammit.
Нагадаємо, Валерій Залужний в інтерв'ю The Economist розповів, як ЗСУ готуються до нового масованого наступу росії і що потрібно для того, щоб вийти на рубежі 23 лютого. Також читайте про те, що ЄС і НАТО готуються виступити з офіційним закликом до рф вивести війська з України.
Подписывайтесь на наш Telegram-канал, чтобы не пропустить важные новости. За новостями в режиме онлайн прямо в мессенджере следите на нашем Telegram-канале Информатор Live. Подписаться на канал в Viber можно здесь.