Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
Для покарання вищого керівництва Росії необхідно створити Спеціальний міжнародний трибунал
Розслідувати злочин агресії РФ проти України має Спеціальний міжнародний трибунал під егідою ООН чи іншої міжнародної організації. З такою ініціативою виступив голова Офісу президента України Андрій Єрмак на Всесвітньому економічному форумі в Давосі.
Спеціальний трибунал зможе набагато швидше розслідувати злочин агресії, ніж Міжнародний кримінальний Суд, якому для цього знадобиться багато років. До того ж, РФ має право вето в Радбезі ООН, яким зможе заблокувати звернення ООН до Міжнародного кримінального Суду в Гаазі. Тому саме механізм спеціального трибуналу з залученням міжнародних експертів дасть змогу розслідувати злочини і притягнути до відповідальності як вище керівництво країни-агресора, так і всіх інших військових злочинців, причетних до війни, - переконаний очільник Офісу президента.
Ініціативу зі створення спеціального трибуналу підтримують ПАРЄ, Європарламент, Парламентська асамблея НАТО, Сейм Литви, парламенти Естонії, Нідерландів, Чехії та Латвії. Аналогічні рішення ухвалюються у США та ФРН. Європейська рада розпочала роботу над механізмом створення трибуналу.
Друга ініціатива Офісу українського президента полягає у розробці процедури конфіскації активів РФ. Він також закликав міжнародну спільноту позбавити державу-теорриста будь-яких прав в ООН.
«Я закликав партнерів долучитися до розробки та застосування механізмів, які дали б змогу конфіскувати активи росії. Винні мають бути покарані, а збитки, яких вони завдали, мають бути відшкодовані. Це передбачає українська формула миру, представлена Президентом Володимиром Зеленським на саміті G20», - наголосив Андрій Єрмак.
На сьогодні Україна зафіксувала 80 тис. злочинів, скоєних російськими окупантами, зокрема вбивство понад 9 тис. мирних жителів, серед яких 453 дітей. Росія зруйнувала 54 тис. житлових будинків, понад 2 тис. навчальних закладів, 418 лікарень, 316 пам'яток культури, 88 церков, майже 4 тис. об'єктів інфраструктури. Також у переліку – тисячі промислових підприємств, складів, АЗС, торговельних центрів та інших об'єктів.
Нагадаємо, Єврокомісія виступила за створення спеціального суду для розслідування і покарання воєнних злочинів росії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписати на канал у Viber можна тут.