Єрмак у Давосі запропонував міжнародний механізм покарання Росії

Для покарання вищого керівництва Росії необхідно створити Спеціальний міжнародний трибунал

Єрмак у Давосі запропонував міжнародний механізм покарання Росії
Голова Офісу Зеленського на зв’язку з Давосом. Фото з телеграм-каналу Андрія Єрмака

Розслідувати злочин агресії РФ проти України має Спеціальний міжнародний трибунал під егідою ООН чи іншої міжнародної організації. З такою ініціативою виступив голова Офісу президента України Андрій Єрмак на Всесвітньому економічному форумі в Давосі.

Спеціальний трибунал зможе набагато швидше  розслідувати злочин агресії, ніж Міжнародний кримінальний Суд, якому для цього знадобиться багато років.  До того ж, РФ має право вето в Радбезі ООН, яким зможе заблокувати звернення ООН до Міжнародного кримінального Суду в Гаазі. Тому саме механізм спеціального трибуналу з залученням міжнародних експертів  дасть змогу розслідувати злочини і притягнути до відповідальності  як вище керівництво країни-агресора, так і всіх інших військових злочинців, причетних до війни,  - переконаний очільник Офісу президента.

Ініціативу зі створення спеціального трибуналу підтримують ПАРЄ, Європарламент, Парламентська асамблея НАТО, Сейм Литви, парламенти Естонії, Нідерландів, Чехії та Латвії. Аналогічні рішення ухвалюються у США та ФРН. Європейська рада розпочала роботу над механізмом створення трибуналу.

Вигнати Росію з Радбезу ООН

Друга ініціатива  Офісу українського президента полягає у розробці процедури конфіскації активів РФ. Він також закликав міжнародну спільноту позбавити державу-теорриста будь-яких прав в ООН.

«Я закликав партнерів долучитися до розробки та застосування механізмів, які дали б змогу конфіскувати активи росії. Винні мають бути покарані, а збитки, яких вони завдали, мають бути відшкодовані. Це передбачає українська формула миру, представлена Президентом Володимиром Зеленським на саміті G20», - наголосив Андрій Єрмак.

Саміт G20
Саміт G20

На сьогодні Україна зафіксувала 80 тис. злочинів, скоєних російськими окупантами, зокрема вбивство понад 9 тис. мирних жителів, серед яких 453 дітей.  Росія зруйнувала 54 тис. житлових будинків, понад 2 тис. навчальних закладів, 418 лікарень, 316 пам'яток культури, 88 церков, майже 4 тис. об'єктів інфраструктури. Також у переліку – тисячі промислових підприємств, складів, АЗС, торговельних центрів та інших об'єктів.

Нагадаємо, Єврокомісія виступила за створення спеціального суду для розслідування і покарання воєнних злочинів росії.  

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписати на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube