Яку безкоштовну допомогу можна отримати під час хірургічних операцій

Читать на русском

Безкоштовна допомога надається за направленням сімейного або лікуючого лікаря

Читать на русском
Яку безкоштовну допомогу можна отримати під час хірургічних операцій

Безкоштовна допомога надається за направленням сімейного або лікуючого лікаря

Війна - не привід відкладати турботу про здоров’я. Зараз, як і раніше, українці можуть зробити всі необхідні планові та ургентні (невідкладні) операції безкоштовно. За них заплатить Національна служба здоров’я України. Програма медичних гарантій покриває не тільки самі хірургічні втручання, а й всі супутні медичні послуги.

У НСЗУ розповіли, на яку саме безкоштовну медичну допомогу під час хірургічних операцій можуть розраховувати пацієнти. Зверніть увагу, що безкоштовна допомога надається за направленням, передає Інформатор. 

Зокрема, це може бути направлення сімейного або лікуючого лікаря. Проте пацієнту в невідкладному стані нададуть допомогу безкоштовно без направлення. Щоб отримати таку допомогу зверніться у заклад, що має договір з НСЗУ на пакети "Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах" чи "Хірургічні операції дорослим та дітям в умовах стаціонару одного дня". Дізнатись контакти найближчого закладу можна за номером 16-77. Якщо людина знаходиться у невідкладному стані, її у лікарню доставить бригада екстреної медичної допомоги.

В перелік послуг для проведення операцій входить, первинний огляд, під час якого лікар визначає, що пацієнту потрібно зробити перед проведенням операції. Всі необхідні супутні аналізи та дослідження. Зокрема, це лабораторні обстеження, такі як загальноклінічний аналіз крові та сечі, бактеріологічні, цитологічні дослідження; інструментальні дослідження (ЕКГ, УЗД, КТ, МРТ, рентген та інші). Заклади мають робити їх цілодобово та мати все необхідне обладнання. Перед операцією пацієнт має пройти безкоштовне передопераційне обстеження. Оперативне втручання та анестезія (загальний наркоз, епідуральний наркоз, місцева анестезія, знеболювання в післяопераційному періоді) теж проводиться безкоштовно. На всіх етапах надання допомоги пацієнт має бути забезпечений безкоштовними ліками. Перевірити наявність ліків у конкретному закладі можна на сайті - посилання. У разі потреби пацієнту мають надати безоплатно інтенсивну терапію.

Післяопераційний догляд та допомога, якої потребує пацієнт - також безкоштовні. Зокрема, це цілодобовий лікарський та медсестринський догляд, післяопераційний моніторинг та медикаментозна терапія, консультації лікарів різних спеціальностей, реабілітація у гострому періоді, якщо до неї немає протипоказань. У разі проведення хірургічних операцій у стаціонарі в перелік безоплатних послуг включене харчування.

Чого не покриває Програма медичних гарантій. Передусім, підвищеного сервісу. Наприклад, окремої палати та покращеного харчування. Також пацієнт має взяти з собою в стаціонар особисті речі та предмети гігієни. У разі, якщо від пацієнта вимагатимуть гроші за вказані послуги, потрібно подати скаргу в такому порядку: керівник медзакладу, місцевий департамент охорони здоровʼя. Якщо це не допомагає - звернутись до НСЗУ, надіславши паперовий або електронний лист на адресу info@nszu.gov.ua.

Нагадаємо, в Україні запустили проєкт для громадян, які через війну втратили доступ до медичної допомоги. Крім того, американські хірурги безкоштовно прооперують українців, які постраждали від війни.

Також Інформатор писав, яку допомогу можуть отримати українці безкоштовно в амбулаторних умовах.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.