Якими будуть російські обстріли з артилерії у 2024 році: у ISW дали прогноз

Читать на русском

Інтенсивність ворожого вогню у 2024 році буде значно нижчою, ніж у 2022 році

Читать на русском
Війна в Україні
Росія має близько чотирьох мільйонів артилерійських снарядів

Інтенсивність ворожого вогню у 2024 році буде значно нижчою, ніж у 2022 році

Росія у 2024 зможе підтримувати достатньо швидку інтенсивність артилерійського вогню на війні в Україні. В цьому окупантам допоможуть власні та надані Північною Кореєю боєприпаси. КНДР могла передати державі-терористці від 300 до 500 тисяч снарядів, і поставки, ймовірно, продовжаться.

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW). Аналітики зазначають, що інтенсивність ворожого вогню все ж буде значно нижчою, ніж та, що була у 2022 році.

Керівник розвідувального центру Сил оборони Естонії полковник Антс Ківісельг заявив, що рф має близько чотирьох мільйонів артилерійських снарядів, які російські окупанти можуть використовувати для ведення бойових дій низької інтенсивності протягом одного року. Він зазначив, що є інформація про те, що Північна Корея відправила до рф до 1000 контейнерів з боєприпасами, кожен з яких містить від 300 до 500 артилерійських боєприпасів. Тобто, Північна Корея, можливо, надала росії від 300 до 500 тисяч одиниць боєприпасів.

Експерти зазначають, що західні джерела та супутникові знімки підтверджують, що північнокорейські поставки, які, ймовірно, в основному складаються з артилерійських снарядів, різко зросли після того, як російська і північнокорейська влада, швидше за все, почали більш офіційну військово-технічну співпрацю у вересні. Північна Корея, ймовірно, продовжить поставки.

"Виходячи із західних оцінок російських артилерійських виробничих потужностей і продовження північнокорейського артилерійського експорту, росія, ймовірно, зможе підтримувати в цілому достатню інтенсивність обстрілів в осяжному майбутньому", - йдеться у звіті.

На думку аналітиків, хоч загальне зниження інтенсивності вогню й може обмежити здатність окупантів проводити широкомасштабні наступальні операції, наш ворог навряд чи зіткнеться з масштабною нестачею, яка б значно підривала оборонні операції, а зниження інтенсивності вогню не надасть ЗСУ переваги. Український військовий аналітик полковник Петро Черник 23 жовтня повідомив, що наразі загарбники випускають від 10 до 15 тисяч снарядів на день, що значно менше, ніж темпи обстрілу влітку 2022 року (45-80 тисяч снарядів на день).

"Ступінь, на якому міжнародні партнери підтримуватимуть здатність України утримувати ефективну вогневу спроможність щодо російських сил, буде ключовим фактором, що визначатиме відповідні спроможності у 2024 році", - підсумували експерти ISW.

Військова допомога росії від КНДР

Супутникові знімки, які опинились в розпорядженні аналітиків лондонського Королівського інституту об'єднаних служб (RUSI), доводять, що військові зв'язки рф та КНДР мають стабільний та масштабний характер. За їх даними, між північнокорейським портом Расон та портовим комплексом в Дунаї на Далекому Сході росії було зроблено п'ять рейсів туди й назад. Почали постачання з середини серпня, вони тривали до 14 жовтня включно.

Аналітики зазначають, що зрозуміти вміст вантажів кораблів неможливо, але можна дізнатись які судна залучені в стосунках обидвох країн. На нових зображеннях видно судна, які займаються військовими матеріально-технічним постачанням. На цих бортах може бути військове обладнання.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.