Окупанти перекидають під Авдіївку нові сили, попри великі втрати - ISW

Читать на русском

Окупанти перекидають особовий склад з території рф на Авдіївський напрямок для компенсації втрат особового складу, каже полковник ЗСУ Олександр Штупун

Читать на русском
Штурм Авдіївки
Протягом 22 жовтня на Авдіївському напрямку не відбулося значних змін

Окупанти перекидають особовий склад з території рф на Авдіївський напрямок для компенсації втрат особового складу, каже полковник ЗСУ Олександр Штупун

Російські окупанти перекидають додаткові сили на Авдіївський напрямок, попри постійні проблеми зі штурмами та невдачу нової спроби наступу 19-20 жовтня. Так ворог намагається компенсувати свої втрати. Також на цій ділянці фронту загарбники не можуть повністю знищити українську логістику, а оборонні укріплення становлять серйозну проблему для просування росіян навколо Авдіївки.

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW). Аналітики пишуть, що кілька російських так званих "воєнкорів" стверджують, що протягом 22 жовтня на Авдіївському напрямку не відбулося значних змін.

"Ймовірно, російські війська знову зупиняться після невдалого великого наступу, який зазнав великих втрат", - кажуть експерти.

Російський "воєнкор" стверджує, що ЗСУ "несподівано" контратакували в напрямку Пісків (8 км на південний захід від Донецька) та витіснили російські війська з позицій у цьому районі. Інший "воєнкор" каже, що заяви про просування українських військ у районі Пісків та Опитного (4 км на південь від Авдіївки) не відповідають дійсності. Також повідомляється, що російські загарбники не повністю захопили територію Авдіївського терикону, і що ця територія наразі є "сірою зоною".

Пов'язаний з Кремлем "воєнкор" назвав труднощі, які можуть призвести до "позиційного глухого кута" для російського наступу на Авдіївському напрямку. Він каже, що важко вести маневрену війну на статичній лінії фронту з великою кількістю особового складу та укріплених районів з обох боків. За його словами, українські безпілотники та інша високоточна зброя роблять ворожу бронетехніку все більш вразливою та ускладнюють наземні атаки.

"Воєнкор" також зазначив, що російські війська стикаються з труднощами в подоланні українських мінних полів поблизу Авдіївки та не можуть повністю знищити українську логістику, дозволяючи українському командуванню швидко перекидати особовий склад у критичні ділянки. Також у рф заявляють, що українські оборонні укріплення становлять серйозну проблему для просування росіян навколо Авдіївки.

"Ці виклики дуже схожі на ті, з якими зіткнулися українські сили на півдні України в перші тижні триваючого українського контрнаступу в червні 2023 року. Однак ще належить побачити, чи матимуть російські сили можливості та гнучкість для певної адаптації, як це зробили українські сили після перших невдач у червні 2023 року", - зазначають аналітики.

В ISW пишуть, що в Україні заявляють, що окупанти продовжують перекидати особовий склад на Авдіївський напрямок для підтримки наступальних операцій, попри значні втрати. Речник Таврійського угруповання військ України полковник Олександр Штупун каже, що російські військові перекидають особовий склад з території рф безпосередньо на Авдіївський напрямок для компенсації втрат особового складу.

Як штурм Авдіївки вплинув на втрати рф

За даними Міноборони Британії, нові повномасштабні напади російських загарбників на Авдіївку призвели до збільшення на 90% кількості їхніх втрат. Британські аналітики зазначають, що від початку повномасштабного вторгнення росія зазнала 150-190 тисяч постійних втрат. Йдеться про загиблих та важкопоранених, які більше не зможуть воювати.

За їхніми даними, повернутися на фронт зможуть приблизно 90 тисяч окупантів, які були поранені, але можуть відновитися. Загальна цифра нинішніх втрат росії становить близько 240-290 тисяч окупантів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.