Чи готові українці до переговорів з росією через масовані обстріли міст

Читать на русском

Обстріли міст не зробили українців більш схильними до переговорів ворогом

Читать на русском
Чи готові українці до переговорів з росією через масовані обстріли міст

Обстріли міст не зробили українців більш схильними до переговорів ворогом

Попри російські обстріли, які руйнують інфраструктуру та забирають життя людей, 86% українців відповіли, що потрібно все одно продовжувати збройну боротьбу. Зокрема, серед них 71% повністю згодні з такою думкою. Решта 16% скоріше погоджуються. 

Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного 21-23 жовтня. Лише 10% респондентів відповіли, що потрібно перейти до переговорів для якнайшвидшого припинення обстрілів, навіть якщо доведеться піти на поступки росії.

Хоча із Заходу на Схід і зростає частка тих, хто готовий до поступок, але у всіх регіонах більшість дотримуються думки, що треба продовжувати збройний опір. Навіть на Сході 69% дотримуються такої думки (це відповідають люди, які проживають у Харківській і Донецькій областях, які зазнають постійних ракетних та артилерійських обстрілів). 

Скріншот
Скріншот

 

Скріншот
Скріншот

Серед респондентів, які обрали російську мову для проведення інтерв’ю, також переважна більшість (66%) вважають, що потрібно продовжувати збройний опір, навіть якщо обстріли продовжаться (і лише 29% вважають, що потрібно розпочинати переговорити, навіть якщо доведеться йти на поступки).

Скріншот
Скріншот

"Якщо метою терористичних обстрілів українських міст для росії було посіяти паніку, зневіру та примусити українців капітулювати, то ми знову бачимо, як росія "блискучо" реалізовує свої цілі. Так, терор продовжується, люди гинуть чи отрмують поранення, українські сім’ї змушені в темряві проводити вечори. Проте всенародний біль від втрат та руйнувань не залякує людей, а каналізується "у гнів і злість на ворогів". Український народ зберігає потужну єдність і стійкість та готовий продовжувати боротьбу до перемоги", - заявив заступник директора КМІС Антон Грушецький.

Зазначимо, що соціологи опитали 1 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім окупованого Криму). Опитування проводилося з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України (у межах, які контролювалися владою України до 24 лютого). До вибірки не включалися жителі Криму, окремих районів Донецької та Луганської областей, а також ті, хто виїхав за кордон після 24 лютого. Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 3,4% для показників, близьких до 50%, 3,0% для показників, близьких до 25%, 2,1% - для показників, близьких до 10%, 1,5% - для показників, близьких до 5%.

Скільки українців впевнені в перемозі

У серпні українці відповіли, наскільки вони впевнені в перемозі України. Як свідчить опитування Соціологічної групи "Рейтинг", абсолютна більшість (93%) впевнені, що Україна зможе відбити напад росії. Близько 60% зазначили, що для перемоги у війні необхідний більше часу: 20% вважають, що необхідно більше року, 40% - півроку-рік. Водночас майже чверть оцінюють необхідний для перемоги час до кількох місяців.

Нагадаємо, українці розповіли про матеріальні втрати через війну. Крім того, в Україні ще є люди, які відносять себе до громадян СРСР.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.