Які види спорту найпопулярніші в Україні

Опитування проводилося в листопаді минулого року

Які види спорту найпопулярніші в Україні

Серед жителів України провели опитування щодо їх залучення до занять фізкультурою і спортом на дозвіллі. Найбільш поширеними видами спорту є велосипед (11%) і біг (10%).

Про це свідчать дані опитування "Research & Branding Group",передає Інформатор .

В кінці 2020 року велика частина українців (44%) не можуть однозначно оцінити доступність занять спортом під час дозвілля для себе особисто. Серед інших опитаних 37% респондентів вважає особисто для себе заняття фізичною культурою під час дозвілля в цілому доступними.

Переважна більшість українців (59%) протягом останніх 12 місяців не займалися фізичною активністю під час дозвілля. Найбільш популярними видами спорту, якими займаються українці, є:

  • велосипед (11%),
  • біг (10%),
  • фітнес (7%),
  • футбол і спортивна ходьба (по 6%),
  • плавання (5%).

Серед видів організаційних структур занять під час дозвілля респонденти порівняно частіше надавали перевагу індивідуальним заняттям. Решта видів спортивні клуби, секції, фітнес-центри з оплатою послуг, колективи використовували тільки 8-12% опитаних, а 82-86% - ні.

На думку українців, в країні є необхідні умови для реалізації занять фізичною культурою. Такої точки зору дотримується в цілому 41% опитаних, тоді як протилежної (не вважають, що в Україні є необхідні умови - майже вдвічі менше (22%).

Згідно з оцінкою респондентів, об'єкти для занять спортом на дозвіллі за своїм станом можна розділити на три типи . до першого типу відносяться ті об'єкти, в оцінці стану яких думки респондентів розділилися найбільш рівномірно, але при цьому позитивні оцінки переважають:

  • спортивні зони в парках в скверах - 36% опитаних їх станом задоволені, 34% - незадоволені, 30% - не визначились ;
  • суспільний простір - 35% опитаних його станом задоволені, 33% - незадоволені, 32% - не визначились;
  • спортивні майданчики - 35% опитаних їх станом задоволені, 29% - незадоволені, 36% - не визначились;
  • спортивні стадіони - 35% опитаних їх станом задоволені, 30% - не задоволені, 35% - не визначились.

До другого типу відносяться ті об'єкти, в оцінці стану яких переважає невизначеність, але при цьому негативні оцінки переважають:

  • спортзали - 45% опитаних не визначилися з оцінкою, 29% їх станом не задоволені, 26% - задоволені;
  • спеціально обладнані зали - 48% опитаних не визначилися з оцінкою, 28% їх станом не задоволені, 24% - задоволені;
  • басейни - 49% опитаних не визначилися з оцінкою, 35% їх станом не задоволені, 16% - задоволені.

Окремий, третій тип, представляють прибудинкові території, в оцінці стану яких негатив переважає над позитивом (39% проти 34%), але при цьому найнижчий рівень невизначеності (27%).

Половина українців (50%) вважають недостатніми зусилля держави в напрямку залучення населення до занять спортом (15% вважають їх абсолютно недостатніми, 25% - швидше за недостатніми). Значна частина опитаних (40%) поки не можуть оцінити напрямок державної політики по залученню населення до занять спортом під час дозвілля.

Нагадаємо, в Україні запускають соціальний проект «Активні парки - локації здорової України». Крім того, в країні створять програму «Здорова нація» .

Раніше Інформатор писав, що в Україні розробили спортивну програму для людей похилого віку.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube