Фаворит Республіканської партії намагається заручитися підтримкою представників меншин, оскільки кожен відсоток підтримки може стати вирішальним на виборах у листопаді
В інтерв’ю, опублікованому в п’ятницю, 15 червня, фаворит республіканців Дональд Трамп заявив, що не є расистом, оскільки має багато «чорних друзів». За його словами, вони трималися б від нього на відстані, якби було інакше. Водночас він зазначив, що афроамериканці мають до нього емпатію через судові переслідування, яких зазнає експрезидент. У підсумку, дякі експерти ці слова трактують, як пряме сповідування расистських стереотипів про проблеми із законом у афроамериканців.
Заяви пролунали в інтерв’ю виданню Semafor. Трамп активно веде боротьбу за голоси темношкірих меншин. За його словами, обвинувачення у фашизмі чи расизмі є безпідставними.
«У мене так багато темношкірих друзів, що якби я був расистом, вони б не були друзями, вони б знали краще, ніж будь-хто, й одразу. Вони не були б зі мною і двох хвилин, якби вважали, що я расист, а я не расист!», — сказав Трамп.
Експрезидент також сказав, що деякі темношкірі виборці ставляться до нього зі співчуттям, оскільки його також «дискримінують» в суді. За його словами, вони теж зазнають несправедливого переслідування.
«Вони бачать, що відбувається. І багато з них відчувають, що з ними траплялися подібні речі. Я маю на увазі, що вони висловили мені це дуже просто й дуже ясно. Вони бачать, що з ними сталося», — додаєТрамп.
Твердження експрезидента має логічні суперечності: наявність друзів, які належать до певної расової або етнічної групи, не обов’язково має означати відсутність расистських поглядів чи упереджень. Зрештою, він може коригувати своє спілкування з ними. Слова, що темношкірі люди мають більше проблем із законом, і тому розуміють і підтримують людину, яка має такі ж проблеми — це расистський стереотип. Щоправда, зауваження, що про це кажуть самі афроамериканці, пом'якшує негативне враження від заяви.
Кандидати в президенти США від обох партій набирають майже однакову кількість голосів. За таких умов важливим буде кожен відсоток. Команда Трампа намагається отримати підтримку темношкірих меншин Сполучених Штатів — традиційних виборців демократичної партії. Для цього експрезидент провів зустрічі в одній із церков Детройту, яку відвідують здебільшого афроамериканці. Там він заявив про намір суттєво знизити підтримку України
Одна зі стратегій команди Трампа передбачає також залучення представника меншини як кандидата на посаду віцепрезидента. Є шанс, що фаворит республіканців перед загрозою програшу запропонує місце другої людини Білого дому проукраїнській Нікі Гейлі, його конкурентці по праймеріз.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.