Скасування онлайн-навчання? В Україні хочуть повернути за парти максимальну кількість школярів

Скасування онлайн-навчання? В Україні хочуть повернути за парти максимальну кількість школярів

Читать на русском

Терміни переведення максимальної кількості учнів до офлайн навчання наразі не розголошується

Читать на русском
Навчання у школах
За словами міністра освіти Лісового, навчання онлайн, навіть якщо воно якісне, випускає величезні сегменти, важливі для формування особистості

Терміни переведення максимальної кількості учнів до офлайн навчання наразі не розголошується

Система освіти зараз має бути спрямована на безпечні умови як для дітей, так і для вчителів. Це — першочергове завдання профільного відомства. Там вважають за потрібне повернути офлайн навчання. 

Про це у програмі "Сніданок з 1+1" розповів міністр освіти та науки України Оксен Лісовий. За його словами, навчання онлайн, навіть якщо воно якісне, випускає величезні сегменти, важливі для формування особистості.

"Зокрема, соціалізація, спілкування, розвиток м'яких навичок. Тому, перш за все, прагнемо вивести в аудиторне навчання максимальну кількість дітей де це можливо", - сказав Лісовий.

Після цього має бути організація якісного онлайн-навчання там, де це неможливо через причини пов'язані з безпекою. За словами Лісового, від пів мільйона до мільйона дітей є за кордоном. 

"Навчаються вони у місцевих школах, але при цьому хочуть отримати українські атестати та свідоцтва про закінчену базову освіту. Вони навчаються паралельно в українських школах, перенавантажуючись колосально", - зазначив Лісовий.

За таких умов діти мають робити якийсь вибір. При цьому українській системі освіти потрібно зробити це так, щоб діти його не робили.

"Максимально спростити їм там навчання в школах, залишивши наше бачення. Це — залишити унікальні предмети, ураховуючи тут також складнощі синхронізації із нашими предметами", - акцентував Лісовий.

Ще одним важливими завданнями є цифровізація. А також оптимізація доступу до освіти шляхом створення індивідуальних кабінетів.

"Це ключове, особливо в умовах, коли ми повинні відбудовуватися, коли ми повинні системно організувати роботу із донорами. Чітко ставити їм завдання. Нам потрібно тотально цифровізувати освіту. Це важливий момент", - додав Лісовий.

 

Скорочення кількості предметів у школах

У МОН підтримують скорочення кількості предметів у школах. У профільному відомстві також вважають, що загальновійськову підготовку можна запровадити для старших класів. За словами новопризначеного міністра освіти Лісового, кількість предметів у школі має бути раціональною, і вона має бути не збільшена, а зменшена. Водночас він не назвав, що саме планують прибрати. Варто додати, що станом на 30 березня в Україні пошкоджено 2 855 закладів освіти, 330 — зруйновано. Російські військові намагаються позбавити українських дітей можливості навчатися. Натомість наші вчителі гідно тримають освітній фронт. Завдяки налагодженій співпраці та підтримці іноземних партнерів продовжується процес забезпечення учнів та вчителів планшетами та ноутбуками (протягом 2022 року досягнули домовленостей щодо передачі понад 106 тисяч одиниць електронних девайсів, які наразі активно передаються освітянам та дітям в регіони), облаштування укриттів (станом на кінець березня 66,25% закладів освіти мають захисні споруди), відновлення пошкоджених закладів освіти.

Нагадаємо, в Україні просять ввести обов'язкову сексуальну освіту в закладах навчання. Крім того, у росії створили свій підручник з української мови для школярів з окупованих територій.

Також Інформатор писав, що в Україні для учнів 4 та 9 класів скасували ДПА.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.