У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
З початком війни значно зросла вартість логістики
В Україні подешевшали картопля, капуста, буряк та яблука. Зокрема, роздрібна ціна картоплі для споживача становить 9-12 гривень за кілограм. Очікується зниження ціни до 7-9 гривень за кілограм.
Про це повідомили у Міністерстві аграрної політики та продовольства України. Дефіциту картоплі не буде.
"Станом на 25 жовтня вже зібрано 119 376,1 тис. ц картоплі всіма категоріями господарств, що становить 73% до орієнтованого прогнозованого валу в розмірі 165 528 тис. ц. Для українського ринку картоплі характерна висока частка виробництва у домогосподарствах населення. Люди на своїх присадибних ділянках вирощують картоплю для власних потреб", - заявив завідувач сектору овочівництва та картоплярства управління землеробства та рослинництва Департаменту аграрного розвитку Мінагрополітики Сергій Гвоздь.
За його словами, частка такого виробництва становить 98%. І лише 2% виробництва картоплі займають фермерські та промислові підприємства, які потім реалізують цю продукцію.
"Ми спостерігаємо суттєве зниження ціни на картоплю. Адже закінчується збирання урожаю. Цього року засаджені площі зменшились на 36% порівняно з минулим. Але з урахуванням норм споживання, у нас достатня кількість цього продукту, яка повністю задовольняє внутрішнє споживання та продовольчу безпеку. Дефіциту картоплі не буде", - зазначив Гвоздь.
Потреби імпортувати картоплю не буде, хіба що насіннєву. Адже з початком війни значно зросла вартість логістики. Україна вже відмовилася від імпорту білоруської та російської картоплі, що стимулюватиме продаж українського продукту на внутрішньому ринку. Також спостерігається зменшення ціни на такі овочі та фрукти:
За даними Мінфіну, середня ціна на картоплю складає 9 гривень, у вересні вона коштувала майже 13 гривень. Спостерігається зниження цін. Капуста коштує 28 гривень, буряк - 13 гривень. Вартість яблук складає 12 гривень. Ціни нижче ніж у вересні. Як пише ВВС, на зростання цін вплинула війна та подорожчання логістики. Тобто на початку осені та наприкінці збору врожаю овочі в Україні дорожчали швидше, ніж пальне. Після того, як кілька українських портів на Чорному морі почали працювати, й звідти на світові ринки пішов потік аграрного експорту, зростання цін на харчі трохи уповільнилося. Але вони й надалі залишаються на значно вищих рівнях, ніж було, наприклад, рік тому, коли їх вже вважали рекордно високими. Все це не лише відбилося на цінниках на полицях магазинів по всьому світу.
Нагадаємо, в Україні зміняться ціни на гречку. Крім того, у Закарпатській області видобуватимуть сіль для всієї країни.
Також Інформатор писав, що мешканці окупованих територій Луганської області скаржаться на ціни на продукти.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.