В Україні зміняться ціни на гречку: чого очікувати

Читать на русском

Переробні підприємства вже отримують гречку з нового врожаю

Читать на русском
В Україні зміняться ціни на гречку: чого очікувати

Переробні підприємства вже отримують гречку з нового врожаю

Цього сезону аграрії планують зібрати понад 150 тисяч тонн гречки. Є перспективи зниження ціни на цю крупу. Вартість складатиме 60−70 гривень. 

Про це заявив директор Департаменту аграрного розвитку Мінагрополітики Ігор Віштак. Загалом зібрали понад 120 тисяч тонн гречки.

"Зараз до переробних підприємств поступає гречка з нового врожаю. Є перспективи, що ціна знизиться до 60–70 гривень за кілограм", – зазначив Віштак.

За його словами, найбільше гречки намолотили аграрії у Сумській області – 15,5 тисяч тонн. Хоча й зі збором врожаю в прифронтових і прикордонних зонах є певні труднощі через безпеку працівників та частково зруйновану інфраструктуру. Далі слідують Житомирщина та Хмельниччина – кожна з областей вже зібрала по 15,2 тисячі тонн гречки.

Загалом станом на зараз зібрали понад 120 тисяч тонн гречки. Очікується її у цьому сезоні понад 150 тисяч тонн. За словами Віштака, дощовий вересень затримав на два тижні збір пізньої групи зернових. Проте за підсумками цьогорічного врожаю буде повністю забезпечено внутрішню потребу України в зернових, олійних та цукрі. Крім того, буде збережено потужний експортний потенціал.

Що зараз з цінами на гречку 

За даними Мінфіну, середня ціна на гречку складає 82 гривні. У вересні вона коштувала 87 гривень. Індекс споживчих цін на гречку у жовтні склав 93,70%. Порівняно з попереднім місяцем середні ціни зменшились на -6,30%. У вересні цей індекс відносно попереднього місяця складав 94,84%. Голова Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко прогнозує, що до кінця року ціна гречки в магазинах знизиться до 70-80 гривень за кілограм

Нагадаємо, в Україні фіксують значне зростання цін на овочі. Крім того, у Закарпатській області видобуватимуть сіль для всієї країни.

Також Інформатор писав, що мешканці окупованих територій Луганської області скаржаться на ціни на продукти.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Заголовне фото: Уніан

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.