Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
“Це розповідь про взаємне кохання, де кожен день стає святом, коли поряд та людина, яка здатна захистити й підтримати. Це пісня про кохання, яке дарує надію і спокій, роблячи світ теплішим і світлішим лише завдяки тому, що поряд саме він.”, — розповіла Alena Omargalieva.
Жертвами можуть стати десятки тисяч людей
На тлі погроз окупантів підірвати заміновану Запорізьку атомну електростанцію спеціалісти підготували вірогідний сценарій розвитку подій у разі вибуху. Для оцінки можливих наслідків катастрофи вони відштовхувалися від характеристик, зафіксованих під час аварії на Чорнобильській АЕС.
Про це заявила радниця міністра з питань зони відчуження в Міністерстві захисту навколишнього середовища та природних ресурсів України Лала Тарапакина, передає Інформатор.
Зазначається, що важливим чинником для порівняння є кількість ядерного палива. На четвертому реакторі, що вибухнув у 1986 році, було близько 2 000 паливних збірок, тоді як на ЗАЕС у шести реакторах і сховищі відпрацьованого палива їх до 18 000. Таким чином наслідки підриву росіянами електростанції можуть бути у 10 разів потужними, ніж у 1986 році.
Можливі наслідки для екології та людства:
"Важливо розуміти, що викид радіоактивного цезію під час можливої аварії у Запоріжжі буде одноразовим, і те, куди він попрямує, залежатиме від метеорологічних умов. Постраждати потенційно можуть Європа, білорусь і росія", - зазначається у повідомленні.
При цьому до аварії на ЗАЕС може призвести не тільки її навмисний підрив, а й пожежа, ураження снарядами, бомбами, ракетами. Зараз росіяни розмістили військову техніку в машинній залі першого енергоблоку, де розташований турбогенератор.
"Там зберігається велика кількість технічної олії (десятки тон). Це пожежонебезпечне приміщення. Ця оцінка є приблизною, але масштаб буде саме таким", - додає радниця міністра екології.
Нагадаємо, росіяни погрожують підірвати заміновану Запорізьку АЕС. Крім того, через обстріл окупантами Запорізької АЕС існують ризики витоку водню та розпилення радіоактивних речовин.
Також Інформатор писав, що робити у разі радіаційної аварії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.
Заголовне фото: EPA