Головна
Україна
10:08, 6 Серпня
Информатор UA

Интро

Подвійний обстріл Запорізької АЕС російськими військами з реактивних систем залпового вогню (РСЗВ) протягом одного дня, 5 серпня, спричинив серйозний ризик для безпечного функціонування станції.У результаті атаки на одному з енергоблоків спрацював аварійний захист, відключений один із трьох працюючих енергоблоків. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на "Енергоатом". "Через обстріли серйозно пошкоджено азотно-кисневу станцію та обєднаний допоміжний корпус. Залишаються ризики витоку водню та розпилення радіоактивних речовин, також високою є пожежна небезпека. Український персонал станції продовжує працювати та докладати усіх зусиль для забезпечення ядерної та радіаційної безпеки, а також ліквідації наслідків пошкоджень", - йдеться у повідомленні. Запорізька АЕС досі окупована та контролюється російськими військовими. З огляду на те, що дії загарбників передбачити неможливо, загроза безпеці станції залишається. Атомна електростаціяпродовжує працювати для потреб енергосистеми України. "Україна закликає світову спільноту невідкладно вжити заходів, щоб змусити росію звільнити ЗАЕС та передати електростанцію під контроль України заради безпеки всього світу", - наголосили в "Енергоатомі". За словами голови Запорізької обласної військової адміністрації Олександра Старуха, вчора ввечері обстріл здійснили по магістралі, що транспортує водень на ЗАЕС. Виникла пожежа. Інформації щодо постраждалих немає. Також внаслідок пошкоджень ліній електропередач 4-й енергоблок станції відключений від енергосистеми та переведений до резерву. У своєму вчорашньому зверненні президент України Володимир Зеленський заявив, щоокупанти створили чергову надзвичайно ризиковану ситуацію для всіх у Європі. "Це найбільша атомна станція на нашому континенті. І будь-які обстріли цього обʼєкта це відвертий зухвалий злочин, акт терору. росія повинна відповідати вже за сам факт створення загрози для АЕС. І це не тільки ще один аргумент на користь визнання росії державою спонсором тероризму. Це аргумент і на користь того, щоб застосувати жорсткі санкції проти всієї російської атомної галузі від "росатом" до всіх повязаних компаній і осіб. Це питання суто безпеки. Той, хто створює ядерні загрози для інших народів, сам точно не здатний безпечно використовувати атомні технології", - наголосив Зеленський. Нагадаємо, аналітики американського Інституту вивчення війни вважають, що окупанти використовують Запорізьку АЕС для обстрілу міста Нікополь. Крім того,Блінкен назвав дії росії на Запорізькій АЕС "вершиною безвідповідальності". Такожписав, що чому не можна відключити Запорізьку атомну електростанцію та як покарати росію. Підписуйтесь на нашTelegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналіІнформатор Live. Підписатися на канал у Viber можнатут. Заголовне фото: "Енергоатом"

Через обстріл окупантами Запорізької АЕС існують ризики витоку водню та розпилення радіоактивних речовин

Читать на русском
Через обстріл окупантами Запорізької АЕС існують ризики витоку водню та розпилення радіоактивних речовин

Один із трьох працюючих енергоблоків відключений

Подвійний обстріл Запорізької АЕС російськими військами з реактивних систем залпового вогню (РСЗВ) протягом одного дня, 5 серпня, спричинив серйозний ризик для безпечного функціонування станції. У результаті атаки на одному з енергоблоків спрацював аварійний захист, відключений один із трьох працюючих енергоблоків.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на "Енергоатом"

"Через обстріли серйозно пошкоджено азотно-кисневу станцію та об‘єднаний допоміжний корпус. Залишаються ризики витоку водню та розпилення радіоактивних речовин, також високою є пожежна небезпека. Український персонал станції продовжує працювати та докладати усіх зусиль для забезпечення ядерної та радіаційної безпеки, а також ліквідації наслідків пошкоджень", - йдеться у повідомленні.

Запорізька АЕС досі окупована та контролюється російськими військовими. З огляду на те, що дії загарбників передбачити неможливо, загроза безпеці станції залишається. Атомна електростація продовжує працювати для потреб енергосистеми України.

"Україна закликає світову спільноту невідкладно вжити заходів, щоб змусити росію звільнити ЗАЕС та передати електростанцію під контроль України заради безпеки всього світу", - наголосили в "Енергоатомі".

За словами голови Запорізької обласної військової адміністрації Олександра Старуха, вчора ввечері обстріл здійснили по магістралі, що транспортує водень на ЗАЕС. Виникла пожежа. Інформації щодо постраждалих немає. Також внаслідок пошкоджень ліній електропередач 4-й енергоблок станції відключений від енергосистеми та переведений до резерву.

У своєму вчорашньому зверненні президент України Володимир Зеленський заявив, що окупанти створили чергову надзвичайно ризиковану ситуацію для всіх у Європі. 

"Це найбільша атомна станція на нашому континенті. І будь-які обстріли цього обʼєкта – це відвертий зухвалий злочин, акт терору. росія повинна відповідати вже за сам факт створення загрози для АЕС. І це не тільки ще один аргумент на користь визнання росії державою – спонсором тероризму. Це аргумент і на користь того, щоб застосувати жорсткі санкції проти всієї російської атомної галузі – від "росатом" до всіх пов’язаних компаній і осіб. Це питання суто безпеки. Той, хто створює ядерні загрози для інших народів, сам точно не здатний безпечно використовувати атомні технології", - наголосив Зеленський. 

Нагадаємо, аналітики американського Інституту вивчення війни вважають, що окупанти використовують Запорізьку АЕС для обстрілу міста Нікополь. Крім того, Блінкен назвав дії росії на Запорізькій АЕС "вершиною безвідповідальності".

Також Інформатор писав, що чому не можна відключити Запорізьку атомну електростанцію та як покарати росію. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Заголовне фото: "Енергоатом"

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.