Яке сьогодні, 9 жовтня, свято - День рієлтора в Україні та День проголошення корейського алфавіту

В цей день народилися модель палестино-голландського походження Белла Хадід та вокаліст і ритм-гітарист гурту The Beatles Джон Леннон - свята, церковні та народні традиції на понеділок, 9 жовтня

колаж
А ще 9 жовтня Всесвітній день пошти

У понеділок, 9 жовтня, українці святкують День рієлтора, а православна церква відзначає пам'ять одного з дванадцяти апостолів - Якова Алфеїва, який був братом євангеліста та апостола Матвія. Іменини сьогодні святкують Авраам, Максим, Петро, Костянтин, Яків, Андронік, Афанасія.

9 жовтня - яке сьогодні церковне свято

Інформації про життя та діяльність цього святого збереглося дуже мало, тим більше, що в джерелах нерідко виникає плутанина у відомостях про різних Яківів
Інформації про життя та діяльність цього святого збереглося дуже мало, тим більше, що в джерелах нерідко виникає плутанина у відомостях про різних Яківів

9 жовтня відзначають День пам’яті апостола Якова Алфеїва - одного з дванадцятьох апостолів, брата апостола Матвія.

Прийнявши з іншими апостолами Святого Духа, Яків вирушив наставляти заблудлих на спасіння і проповідувати Слово Боже. Спочатку він звершував апостольське служіння в Юдеї, потім з апостолом Андрієм у Месопотамії, проповідував вчення Христове у Сирії, Єгипті та Південній Палестині. Святий Яків чимало зробив на терені порятунку людства і багатьох поган звернув у християнську віру. Своє земне життя він закінчив Христовими стежками - був розіп'ятий на хресті.

З Якова селяни починали заготовляти дрова для печі. Ще дату 9 жовтня за старих часів іменували Днем першої каші. У кожному будинку на Якова заварювали кашу зі свіжою олією, а іноді зі свинячим або баранячим салом. З кашею з нової крупи пекли пироги, якими частували гостей. Вважалося, що той, хто скуштує такий пиріг, забезпечить собі міцне здоров'я та благополуччя на найближчий рік.

9 жовтня - яке сьогодні свято в різних країнах

Хоча назва професії "рієлтор" є сучасною, у цього заняття дуже давня історія. Посередництво щодо торгівлі та операцій з нерухомістю існували у всі часи
Хоча назва професії "рієлтор" є сучасною, у цього заняття дуже давня історія. Посередництво щодо торгівлі та операцій з нерухомістю існували у всі часи

День рієлтора в Україні відзначається 9 жовтня з 2000 року. Цю неофіційну дату встановили в 1999 році на першому всеукраїнському з’їзді рієлторів.

Рієлтор - це експерт у галузі роботи з нерухомістю. Він виступає посередником з укладання угод щодо купівлі та продажу, оренди та інших операцій, пов’язаних с нерухомістю. 

Гарний рієлтор - справжній професіонал, який підшуковує цікавий для людини варіант нерухомості, розв’язує юридичні питання під час укладання угоди, добре розбирається в останніх змінах законодавства щодо житла, швидко реагує на зміни ринкової кон’юнктури.

Найдавніший поштовий документ був знайдений археологами в Єгипті. Датується він 255 роком до нашої ери
Найдавніший поштовий документ був знайдений археологами в Єгипті. Датується він 255 роком до нашої ери

9 жовтня в календарі відзначено як Всесвітній день пошти. Саме цього осіннього дня в далекому 1874 році 22 країни заснували Всесвітній поштовий союз. Вже тоді світ відчув гостру необхідність створення і розвитку міжнародної структури для забезпечення вільного руху поштових відправлень по всій планеті. Дотепер поштові послуги в світі не втратили своєї актуальності. У складі Всесвітнього поштового союзу - 192 країни, в тому числі й Україна. Більш ніж 85000 співробітників налічує національний поштовий оператор - Укрпошта. Також існують та успішно розвиваються приватні поштові компанії та кур’єрські служби.

Потреба людства в обміні інформацією з’явилася в дуже давні часи. З появою писемності виникла можливість передавати повідомлення в письмовому вигляді. Це й стало початком поштового зв’язку. Спершу цей зв’язок був епізодичним. Коли виникли перші держави, їх правителі потребували постійного інформування про стан справ у власній країні та у сусідів, тому пошта набула більш впорядкованого характеру. У Давній Греції, Персії, Китаї, Єгипті та Римі державний поштовий зв’язок був на досить високому рівні. Письмові повідомлення пересилалися кінними та пішими гінцями за принципом естафети.

Перша відома в історії людства поштова служба існувала в Ірані в 550 році до нашої ери. В XVII та XVIII століттях поштовий обіг між країнами регулювався двосторонніми угодами. Але в XIX столітті система угод стала настільки об’ємною та складною, що це почало негативно позначатися на торгівлі та економічному розвитку країн. Тому і виникла необхідність оптимізувати поштовий процес на міжнародному рівні.

До 1991 року День хангиля був вихідним днем у Південній Кореї, але під тиском найбільших роботодавців день став робітником, хоча урочистості, як і раніше, відбуваються
До 1991 року День хангиля був вихідним днем у Південній Кореї, але під тиском найбільших роботодавців день став робітником, хоча урочистості, як і раніше, відбуваються

У Південній Кореї відзначають День проголошення корейського алфавіту. Споконвічний алфавіт Корейської мови називають хангиль, і сьогодні святкують його створення та проголошення в країні королем Седжоном Великим.

День хангиля відзначають деякі філологи та лінгвісти за межами Кореї як данина поваги творцям одного з алфавітів світу. Вважається, що хангиль дуже добре підходить для фонологічного устрою корейської мови.

Хто народився 9 жовтня

9 жовтня 1940 р. - Джон Вінстон Оно Леннон - британський рок-музикант, співак, поет, композитор, художник, письменник і активіст, який досяг всесвітньої популярності як засновник, співавтор, вокаліст і ритм-гітарист гурту The Beatles.

Джон Леннон 
Джон Леннон 

9 жовтня 1964 р. - Ґільєрмо дель Торо Ґомес - мексиканський кінорежисер, сценарист, продюсер, письменник. Світову популярність Ґільєрмо дель Торо отримав у 1993 році після виходу на екрани його фільму "Хронос" - сучасної саги про вампірів. Стиль Гільєрмо був схвалений кінокритиками, а сам фільм отримав безліч нагород. Через деякий час початківця-режисера запросили до Голлівуду для роботи над картиною "Мутанти" (1997) компанії Мірамакс. Однак співпраця з голлівудською студією виявилась невдалою і дель Торо повернувся на батьківщину, щоб створити власну кіностудію "Текіла-Ганг".

Ґільєрмо Ґомес
Ґільєрмо Ґомес

9 жовтня 1996 р. - Ізабелла Хайрія Хадід - американська супермодель палестино-голландського походження. Є послом та постійним обличчям модних будинків Dior та Bulgari. Одна з найвідоміших і найоплачуваніших моделей світу.

Белла Хадід
Белла Хадід

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube