Укрпошта за майже пів року не змогла відправити посилку до Мадагаскару. Відправник вимагає повернути кошти. Що вирішив суд?

Читать на русском

Чоловік заплатив за відповідну послугу 500 гривень 50 копійок

Читать на русском
Суд проти Укрпошти
Укрпошта не відправила посилку клієнта до Мадагаскару

Чоловік заплатив за відповідну послугу 500 гривень 50 копійок

Чоловік вирішив відправити Укрпоштою посилку до Мадагаскару. За це він заплатив 500 гривень 90 копійок. Однак поштовий оператор не виконав послугу. 

Як йдеться у рішенні Орджонікідзевського районного суду Запоріжжя (юридична назва суду, - ред.), 12 вересня 2020 року чоловік звернувся до Укрпошти щодо відправки дрібного пакета до Мадагаскару. Він сплатив за цю послугу 500 гривень 90 копійок. 

2 березня 2021 року чоловік направив письмовий запит, щоб з'ясувати причину не відправки пакета. Йому відповіли, що міжнародне відправлення зареєстрували та прийняли в роботу.  Пізніше відправлення все-таки повернули. Чоловік звернувся до поштового оператора з вимогою відшкодувати збитки за не надані послуги. 

 Реакція Укрпошти

Укрпошта заявила, що відповідно до діючого законодавства та актів конвенції вони не несуть ніякої відповідальності за невручення відправлення, якщо воно було втрачено, пошкоджено та повернуто відправникові. Крім того, поштовий оператор відповідає за пересилання поштової кореспонденції по Україні, поза її межами не має змоги контролювати рух поштових відправлень, а тому не несе відповідальності за дії поштових операторів інших країн.

Що вирішив суд? 

Позовну заяву чоловіка до акціонерного товариства "Укрпошта" про стягнення заборгованості за не надані послуги задовольнили. З поштового оператора на користь клієнта стягнуть 500 гривень 90 копійок, а також судовий збір у розмірі 992 гривень 40 копійок.

"Відповідач не довів виконання послуги за заявою позивача про вручення поштового відправлення цьому ж адресатові за іншою (скорегованою) адресою. За таких обставин, суд дійшов висновку про стягнення вартості послуг за відправленням в загальному розмірі 500 гривень 90 копійок. Таким чином, позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі", - наголосили у суді. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.