В цей день народилися норвезький мандрівник Тур Хейєрдал та американська актриса Олівія Тірлбі - свята, церковні та народні традиції на п'ятницю, 6 жовтня
У п'ятницю, 6 жовтня, православна церква згадує життя апостола Фоми - одного з 12 учнів Ісуса Христа. Святий найбільш відомий широкому загалу як Фома Невіруючий. Іменини сьогодні святкують Іван, Макар, Ніканор, Фома.
В складні періоди життя, коли тяжкий тягар проблем і переживань провокує відчай та зневіру, християни моляться апостолу Фомі. Також до нього звертаються тоді, коли просять здоров’я для себе та для своїх близьких. Особливу силу такі молитви мають 6 жовтня, в День пам’яті апостола Фоми.
Зі слів Іоанна Златоуста, Фома спочатку видавався слабшим у вірі в порівнянні з іншими наближеними до Ісуса Христа учнями. Але згодом він став найгарячішим проповідником Христового вчення. Зі своєю місією апостол дістався аж до Індії, по дорозі навернувши до християнства багато народів.
До зустрічі з Христом Фома був рибалкою і моряком. Він наймався на торговельні кораблі і цим заробляв собі на існування. Але молодого чоловіка завжди хвилювала не лише матеріальна сторона життя. Він гостро відчував несправедливість та недосконалість світу, в якому жив. Багато питань без відповідей виникало у Фоми. Його душа прагнула і чекала істини, яка мала стати справжнім сенсом життя.
Одного разу Фома почув про Христа. Люди розповідали, що той творить дива і мудрий, як Соломон. Незабаром Фомі пощастило познайомитися з Ісусом. Він одразу став палким прихильником Божого сина. Відданий своєму вчителю всім серцем, чоловік зайняв своє місце серед найближчих дванадцяти учнів та посланців Ісуса Христа. Він став восьмим апостолом.
Маючи критичний склад розуму, Фома не повірив на слово, почувши про воскресіння Христа. Його не було серед десяти інших апостолів під час появи їх вчителя, який воскрес після смерті на хресті. Фома сказав, що не повірить у цю звістку, доки сам не побачить на руках живого Христа рани від гвіздків. Він завжди хотів мати реальні докази, бо це було основою його віри. На восьмий день після розп’яття Христос з’явився перед своїми учнями, з якими був і Фома. Побачивши на власні очі рани Ісуса та навіть маючи змогу доторкнутися до них, Фома беззаперечно повірив у Христове воскресіння.
Всесвітній день церебрального паралічу - це всесвітня подія, що відзначається щорічно 6 жовтня і має на меті об’єднати людей, які живуть з церебральним паралічем, їхні сім’ї, прихильників та організації з понад 100 країн світу.
Церебральний параліч (ЦП) - одна з найпоширеніших фізичних вад, які розвиваються в перинатальному періоді, тобто до, під час або після пологів: у світі понад 17 мільйонів людей живуть з цим захворюванням. Це комплексна інвалідність, яка впливає на рух і поставу, і її наслідки можуть варіюватися від слабкості в одній руці до майже повної відсутності довільних рухів. Багато людей з церебральним паралічем також мають супутні порушення зору, слуху, комунікації та мобільності.
Всесвітній день церебрального паралічу започаткований у 2012 році і з того часу охопив понад 10 мільйонів людей, створюючи відчуття спільності та солідарності серед людей, які страждають на церебральний параліч, та їхніх близьких. Щороку цей день відзначається у понад 75 країнах світу, і до участі в ньому може долучитися будь-хто, незалежно від того, чи має він ДЦП чи ні.
Подію було організовано з метою висвітлення проблем, з якими стикаються люди з цим діагнозом та їхні родини, підвищення поінформованості про захворювання, адже у багатьох випадках через необізнаність про причини його виникнення спостерігається неприйняття з боку інших людей.
Хоча захворювання невиліковне, але воно не є вироком. При ранній діагностиці, комплексному лікуванні та тривалій реабілітації стан дитини покращується, вона може стати соціально адаптованою та самостійною.
Щороку 6 жовтня у всьому світі відзначають День Божевільного Капелюшника, яскравого персонажа відомої казки Льюїса Керролла "Аліса в країні чудес".
Саме в цей день у 1986 року група програмістів з міста Боулдер, що у штаті Колорадо, вирішила відзначити незвичайну подію, здійснюючи незрозумілі абсурдні вчинки з циліндрами на головах. Надихнули їх на безглуздя ілюстрації до казки у виконанні Джона Тенніела, на яких було зображено Капелюшника в головному уборі циліндричної форми з загадковими числами 10 та 6. Імовірніше, вони означали ціну капелюха: 10 шилінгів, 6 пенсів. Та колеги вирішили її використати для визначення дати святкування: 6 число, 10 місяць.
За 2 роки, завдяки місцевій пресі, ідею підтримали усі мешканці Боулдера. А згодом святкування з успіхом поширилось по всім Сполученим Штатам та навіть за їх межами. Мета свята - довести, що не потрібно боятися здаватися в очах інших смішними.
Щира усмішка часто допомагає вирішити складні конфліктні ситуації. Тому не дивно, що в світі існує таке свято - Всесвітній день усмішки. З’явилося воно не так давно - в 1999 році. Отже, в першу п’ятницю жовтня ми будемо святкуємо черговий Всесвітній день усмішки. Це свято завжди випадає на п’ятницю, бо п’ятниця сама по собі сприяє усмішкам (попереду два вихідних дні), а жовтень у багатьох є початком сезонної депресії (день усмішки має цю депресію прогнати).
З’явилося це свято завдяки Харві Боллу - людині, яка придумала всім відомого смайлика. У 1963 році Харві отримав замовлення від однієї американської страхової компанії на створення рекламного символу з метою підняття бойового духу співробітників. Саме тоді через злиття з іншою компанією працівники не були впевнені в своєму майбутньому, тому стали роздратованими, сумними та розгубленими, і це погано впливало на бізнес.
Недовго думаючи, Болл намалював усміхнене личко жовтого кольору і отримав за це 45 доларів. Створений Боллом символ сподобався замовникам і його було виготовлено у вигляді значка та видано службовцям і клієнтам страхової компанії. При цьому значки зі смайликом мали такий успіх, що фірмі довелося випустити ще 10 000 екземплярів.
День помічника лікаря (асистента) відзначається щорічно 6 жовтня. Професія помічника лікаря існує вже понад 50 років.
Асистенти лікаря готуються як фахівці широкого профілю та можуть практикувати практично у будь-якій галузі за наявності лікаря. Це популярна професія. Освіта на рівні магістратури.
Робота асистента лікаря - це весело, цікаво та складно. Ви, мабуть, здогадалися, що асистенти лікаря працюють з лікарями та пацієнтами, але до їх обов'язків також входить пошук творчих рішень проблем та допомога пацієнтам навчитися вести здоровіший спосіб життя.
Щороку 6 жовтня на планеті Земля відзначається свято, що має велике екологічне значення - Всесвітній день охорони місць проживання (Всесвітній день охорони оселищ). День святкування було визначено в Бернській Конвенції, яка стала міжнародною угодою про охорону дикої фауни і флори та природних середовищ проживання. В конвенції містяться положення про збереження місць проживання, охорону флори і фауни, а також про методи полювання та знаряддя лову, які підлягають забороні.
Свято було затверджене Бернською конвенцією, яку прийняли в 1979 році з ініціативи Ради Європи. Рішення про відповідну угоду було прийнято Ради міністрів Ради Європи в 1976 році. Конвенція була відкрита для підписання з 19 вересня 1979 року та набула чинності з 1 січня 1982 року. На поточний момент конвенцію підписали 40 держав, що входять до складу Ради Європи, Європейський Союз та чотири африканські держави (Буркіна-Фасо, Туніс, Марокко та Сенегал). Україна ратифікувала Конвенцію 29 жовтня 1996 року.
Важко переоцінити проблему зникнення багатьох видів тварин через знищення людиною місць їх природного проживання. Шкода, яку людство нанесло планеті, є безповоротною, а статистичні дані - жахливими:
6 жовтня 1986 р. - Олівія Джо Тірлбі - американська актриса. У 2011 році вийшов фільм "Маргарет", у якому Тірлбі взяла участь, у тому ж році вона знялася у фантастичному бойовику "Фантом". У 2012 році знялася у фільмі "Суддя Дредд". Зіграла роль Хіро Браун у серіалі "Y. Останній чоловік", що вийшов у вересні 2021 року.
6 жовтня 1914 р. - Тур Хейєрдал - норвезький археолог, мандрівник і письменник. Один із найбільших дослідників в історії. У 1947 році він перетнув Тихий океан на плоту з бальсових колод під назвою "Кон-Тікі". Це була перша з його експедицій, зображена на плівку, і згодом знятий фільм отримав "Оскара" як найкращий документальний фільм 1951 року.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.