Яке сьогодні, 4 січня, свято: День поп-музики і фундука

Цього дня народилися голова ГУР МО України Кирило Буданов та лідер німецького рок-гурту Rammstein Тілль Ліндеманн

Календар, свято, цей день в історії, дата, 4 січня
А ще цього дня – День дрібниць і спагеті

Сьогодні, 4 січня, православна церква України відзначає Собор 70 апостолів. В цей день святкують іменини Борис, Федот, Анастасія, Богдана. Це четвертий день Нового року. А віряни уважно стежать за погодою: якщо цього дня хмари пливуть не за вітром – чекайте снігу.

4 січня – яке сьогодні церковне свято

Собор 70 апостолів

Цього дня відзначається Собор 70 апостолів і закінчення Різдвяних свят.
Цього дня відзначається Собор 70 апостолів і закінчення Різдвяних свят.

Всі 70 апостолів були обрані Ісусом Христом, щоб благовістити Євангеліє всьому Всесвіту.

"Після того призначив Господь і інших сімдесят учнів, і послав їх по двох перед Себе до кожного міста та місця, куди Сам мав іти і сказав їм: Хоч жниво велике, та робітників мало. Тож благайте Господаря жнива, щоб вислав робітників на жниво Своє", – сказано в Євангеліє від Луки.

Після Зішестя Святого Духа апостоли почали проповідувати різними мовами в різних країнах, і деякі супроводжували апостолам з 12, як святі євангелісти Марк і Лука, сподвижники  святого апостола Павла Тимофій, учень святого євангеліста Іоанна Богослова святий Прохор і інші.  Багато з них були в’язнями за Христа, багато хто прийняв вінець мученицької смерті.

4 січня – яке сьогодні свято в різних країнах

Всесвітній день азбуки Брайля 

4 січня проводиться Всесвітній день азбуки Брайля.
4 січня проводиться Всесвітній день азбуки Брайля.

Луї Брайль – французький педагог і винахідник революційної системи читання та письма для людей із ослабленим зором. Варто зазначити, що Брайль – це не мова, а система писемності, яка використовує комбінації рельєфних точок для позначення літер, цифр та інших знаків. Оскільки шрифт Брайля займає більше простору, ніж традиційний алфавіт, книги, написані шрифтом Брайля, є значно більшими за свої друковані аналоги.

День спагеті

4 січня відзначають День спагеті.
4 січня відзначають День спагеті.

Їхня історія налічує понад тисячу років. Спагетті є однією з найпростіших форм макаронів, яку легко виробляти в промислових масштабах. Спочатку вони були набагато довшими, а з часом їхня довжина стала стандартною.

Вони не тільки смачні та ситні, але й мають довгий термін зберігання, що дозволяє зберігати їх у коморі до моменту приготування. Це лише частина їхнього успіху. Легкість виробництва та транспортування робить спагетті популярними на світовому ринку.

День поп-музики

4 січня проводиться День поп-музики, а поп-король Майкл Джексон став найвідомішою людиною всії часів.
4 січня проводиться День поп-музики, а поп-король Майкл Джексон став найвідомішою людиною всії часів.

Поп-музика – жанр, що вирізняється танцювальним ритмом і простими текстами. Приспіви, що повторюються кілька разів, і два або більше куплетів – це типова структура поп-композиції. Більшість таких пісень триває від двох до п'яти хвилин, і майже всі вони про кохання.

Поп-музика почала набирати популярності ще наприкінці XIX століття. У 1877 році Томас Едісон винайшов фонограф – пристрій для відтворення звуку. Цей пристрій став основою для подальших досягнень у звукозапису.

Незабаром, у 1887 році, Еміль Берлінер створив грамофон, в якому звук записувався на плоских дисках. Хоча грамофон став справжнім чудом техніки, знадобилося майже 20 років, щоб дискові записи стали популярними й комерційно успішними.

День дрібниць

4 січня проводиться День дрібниць.
4 січня проводиться День дрібниць.

Цього дня говоримо про всілякі дрібниці, які нас дивують. Це можуть бути цікаві факти, які нагадують про багатогранність і чудеса світу. Або це можуть бути побутові дрібнички, які нас радують і приносять користь, як от планери, календарі, гаджети для селфі тощо. Відсвяткуйте цей день, використавши їх для нових цілей в Новому році!

День фундука

4 січня проводиться День фундука.
4 січня проводиться День фундука.

Рослиною для сьогоднішнього дня, присвяченого святому Титу, стала ліщина звичайна (Corylus avellana), з якої ми отримуємо надзвичайно корисний фундук.

Плоди фундука набагато більші, ніж горіхи ліщини. Шкаралупа у ліщини твердіша. Відрізняються вони і по смаку. Горіхи ліщини у шкаралупі краще зберігаються, ніж фундук. Ці горіхи зустрічаються протягом усього року, але нові горіхи отримують тільки з листопада по лютий.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube