Яке сьогодні, 30 квітня, свято - День прикордонника України та Вальпургієва ніч

Цього дня народились данський кінорежисер Ларс фон Трієр, ізраїльська акторка Галь Гадот та американська актриса Кірстен Дантс

Календар, свято, цей день в історії, дата, 30 квітня
А ще в цю дату - в усьому світі День зачіски

Сьогодні, 30 квітня, православна церква України відзначає день апостола Якова Зеведеєва. В цей день святкують іменини Василь, Гнат, Клим, Максим, Микита, Яків. До кінця року залишається 245 днів. А віряни уважно стежать за погодою: птахи купаються в калюжах - до спеки.

30 квітня - яке сьогодні церковне свято

День апостола Якова Зеведеєва

Святий Яків, після зішестя Святого Духа, проповідував в Іспанії та Єрусалимі.
Святий Яків, після зішестя Святого Духа, проповідував в Іспанії та Єрусалимі.

Святий апостол Яків, син Зеведеїв, один з дванадцяти апостолів, був покликаний Господом Ісусом Христом до апостольського служіння разом зі своїм братом апостолом Іоанном Богословом.

Їм і апостолу Петру Ісус Христос переважно перед іншими апостолами відкривав Свої Божественні Таємниці: при воскресінні дочки Іаїра, на Фаворській горі і в Гефсиманському саду.

Святий Яків відкрито і сміливо повчав про Ісуса Христа як Спасителя світу, словами Святого Письма викривав фарисеїв і книжників, картаючи їх у жестокосерді і зневірі. Якова стратили у 44 році нашої ери в Єрусалимі. 

30 квітня - яке сьогодні свято в Україні

День прикордонника України

День прикордонника України - професійне свято прикордонників України, яке щорічно відзначається, починаючи з 2018 року.
День прикордонника України - професійне свято прикордонників України, яке щорічно відзначається, починаючи з 2018 року.

Свято встановлено в Україні Указом Президента України від 25 травня 1992 року "Про свято День прикордонника" № 308 - у день прийняття Верховною Радою України у 1991 році Закону "Про Прикордонні війська України".

Указом Президента України від 21 травня 2003 року № 431 "Про внесення зміни до Указу Президента України від 25 травня 1992 року № 308" свято встановлено 28 травня.

Від квітня 2018 року дату встановлено на 30 квітня. День присвячений подіям кінця квітня 2018 року, коли донецька група Армії УНР під командуванням полковника Володимира Сікевича, звільнила велику частину Донбасу.

Прикордонники ризикують власним життям в умовах повномасштабного вторгнення РФ в Україну, є серед них і загиблі. Тож, низький уклін Героям і Слава Україні - зі святом!

30 квітня - яке сьогодні свято в усьому світі

День джинсів або деніму

В 2025 році День джинсів припадає на 30 квітня.
В 2025 році День джинсів припадає на 30 квітня.

У 1999 році Патриція Гігганс зробила День джинсів щорічним заходом. Тоді більше двох мільйонів американців взяли участь в акціях та заходах, присвячених цьому дню.

Його заснували через судовий процес, в якому жертву сексуального насильства звинуватили у тому, що вона допомогла ґвалтівнику зняти з себе завузькі джинси. Ця несправедливість привернула увагу багатьох жінок!

З тих пір носіння джинсів в День деніму стало символом протесту проти хибних поглядів на сексуальні домагання, наруги, напади і згвалтування. Його відзначають в останню середу квітня.

Міжнародний день джазу 

Наприкінці осені 2011-го року рішенням ЮНЕСКО 30 квітня оголосили Міжнародним днем джазу.
Наприкінці осені 2011-го року рішенням ЮНЕСКО 30 квітня оголосили Міжнародним днем джазу.

Джаз - jazz - вид музичного мистецтва, що виник на межі XIX-XX століття в США серед пригнобленого, безправного афроамериканського населення, серед нащадків рабів, насильно вивезених зі своєї батьківщини, та отримав згодом певне поширення.

Характерними рисами музичної мови джазу спочатку стали імпровізація, поліритмія, заснована на синкопованих ритмах, і унікальний комплекс прийомів виконання ритмічної фактури - свінг. Як і реггі з репом, традиційно вважається "музикою афроамериканців".

Метою відзначення Дня джазу стало бажання поширювати інформацію про виражену педагогічну роль джазу як однієї з сил, що сприяє зміцненню миру. Цей стиль музики вважається таким, що посилює єдність і культурний діалог між людьми, суспільними групами і соціальними об’єднаннями.

День зачіски 

А ви знади, що на голові міститься десь 100 тисяч волосяних фолікулів.
А ви знади, що на голові міститься десь 100 тисяч волосяних фолікулів.

Найдавніше відоме зображення зачіски - це плетіння волосся, яке датують приблизно 30 тисяч років тому. У різні епохи жінки вкладували волосся особливим чином, підкреслюючи свою статусність. Проте, поза домом, волосся часто прикривали, особливо заміжні жінки.

Першим відомим чоловіком-перукарем був Шампань, що народився на півдні Франції. Переїхавши до Парижа, він відкрив перукарню і створював зачіски для багатих парижанок до своєї смерті в 1658 році. Згодом, у XVII столітті, популяризацією високих жіночих зачісок займалася перукарка мадам Мартен.

Вальпургієва ніч

Вальпургієва ніч - ніч з 30 квітня на 1 травня, язичницьке свято, яке відзначається в країнах Центральної і Північної Європи.
Вальпургієва ніч - ніч з 30 квітня на 1 травня, язичницьке свято, яке відзначається в країнах Центральної і Північної Європи.

Своїми коренями традиція святкування Вальпургієвої ночі сягає язичницьких часів, коли таким чином святкувався прихід весни. Назва Вальпургієвої ночі пішла від збігу зі святкуванням 1 травня пам'яті святої Вальпурги, сестри святого Віллібальда, канонізованого в 778 році.

У ніч з 30 квітня на 1 травня по всій Центральній та Північній Європі запалюються величезні багаття, щоб відігнати відьом, які злітаються в цю ніч на шабаш. Програма свята не змінювалася вже більш ніж 100 років: старовинні ігри, виступи студентських хорів і традиційні вогнища.

У багатьох європейських країнах із заходом сонця хлопчаки починають галасувати й запалювати петарди чи багаття, оскільки вважається, що найкращий засіб від духів - лемент і крик.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube