Яке сьогодні, 25 вересня, свято - Всесвітній день мрії та слов'янський Капустник

Читать на русском

В цей день народилися американськи актори Вілл Сміт та Майкл Дуглас - свята, церковні та народні традиції, народні прикмети на понеділок, 25 вересня

Читать на русском
колаж
А ще 25 вересня День коміксів та Всесвітній день мрії

В цей день народилися американськи актори Вілл Сміт та Майкл Дуглас - свята, церковні та народні традиції, народні прикмети на понеділок, 25 вересня

У понеділок, 25 вересня, православна церква вшановує пам’ять преподобної Єфросинії Олександрійської. Цей день у народі називали "Капусник". Іменини сьогодні святкують Герман, Євген, Максим, Микола, Олександр, Павло, Прохор, Роман, Сергій, Федір.

25 вересня - яке сьогодні церковне свято

Існує повір'я, що якщо почати готувати квашену капусту раніше, потім вона обов'язково скисне
Існує повір'я, що якщо почати готувати квашену капусту раніше, потім вона обов'язково скисне

Православна церква 25 вересня вшановує пам’ять преподобної Єфросинії Олександрійської. Мати дівчини померла, коли їй було 12 років, тому її виховував батько. Вірянин планував видати доньку заміж, але та вирішила піти своїм шляхов. У 18 років вона таємно прийняла постриг, після чого покинула батьківський дім. Дівчина перевтілилася в чоловіка-ченця та почала жити в монастирі. Там вона провела усамітнене життя в молитвах.

У народі цього дня починали різати курей на продаж, а також готували квашену капусту. У кожній родині існувала своя традиція приготування квашеної капусти, але при цьому її обов'язково готували у великій дерев'яній бочці. Цей день у народі називали "Капустник", бо, за повір'ям, нашаткована капуста повинна довго і добре зберігатися.

Найсвятішого Пафнутія мучителі кинули в річку з каменем на шиї, але він чудово приплив з каменем до берега
Найсвятішого Пафнутія мучителі кинули в річку з каменем на шиї, але він чудово приплив з каменем до берега

Також 25 вересня відзначають День пам’яті преподобномученика Пафнутiя Єгиптянина i з ним 546-ти мучеників

Святий мученик Пафнутій походив з Єгипту і трудився в пустелі. Під час гоніння на християн за Діоклітіана (284–305) правитель Аріан наказав привести до нього святого Пафнутія, але подвижник, не чекаючи посланих за ним, сам явився до правителя, сповідав перед ним віру в Христа і був відданий на муки.

Два воїни, що катували його, Діонісій і Каллімах, бачачи, як сила Божа зберігає мученика, увірували в Христа Спасителя, за що були обезголовлені. Покинутий після мук у в'язницю, святий Пафнутій звернув до віри 40 ув'язнених. Усі вони були спалені. Через деякий час святого Пафнутія було звільнено, і його привітно прийняв християнин Несторій. Він і все його сімейство після духовних настанов ще більше зміцнилися у вірі, за яку прийняли мученицьку кончину.

Багато інших християн святий мученик утвердив у сповіданні віри в Господа нашого Ісуса Христа, і всі вони прийняли мученицьку кончину: одні були порубані мечами, інші - спалені: всього 546 чоловік. Нарешті святого мученика відправили до самого імператора Діоклітіана, і той наказав розіп'яти його на фініковому дереві.

25 вересня - яке сьогодні свято в різних країнах

Працівників цієї галузі нараховується близько 350 тисяч
Працівників цієї галузі нараховується близько 350 тисяч

Всесвітній день фармацевта святкують кожен рік 25 вересня. Офіційно свято було затверджено у Туреччині в 2009 році. Саме в Стамбулі була заснована Міжнародна фармацевтична організація (МФО), яка є партнером ВООЗ. Відтоді фармацевтичні працівники щороку вшановують своє професійне свято. 

Фармацевти - це аптечні працівники. Вони роблять величезний внесок у здоров’я населення. Це люди, які мають спеціальну медичну освіту, що надає їм право зберігати й правильно підбирати складові лікарняних засобів, консультувати покупців щодо препаратів, вести облік рецептів тощо. Більшість з них співпрацюють з лікарнями, лабораторіями та заводами.

Ці розповіді у малюнках повинен почитати кожен хоч раз у житті
Ці розповіді у малюнках повинен почитати кожен хоч раз у житті

Кожного року 25 вересня прихильники жанру мальованих історій святкують День коміксів.  Вважають, що перші комікси з’явилися в США. Але насправді це сталося в Європі у XIX столітті. У 1825 році було засновано The Glasgow Looking Glass - видання, що спеціалізувалось на даному жанрі. Пізніше, у 1895 році, Річард Фелтон створив комікси з постійними персонажами.

У США перший комікс надрукували в 1892 році. Гумористичні історії дуже подобались читачам, тому тиражі розкуповувались за декілька днів. Починаючи з 1938 року популярності набули супергерої та їхні пригоди. Весь світ побачив Супермена, Бетмена, Мікі Мауса та Капітана Америку.

Поступово жанр набуває більш дорослих тем, герої стають складнішими, з’являються страшилки. Видавництва друкують комікси за мотивами серіалів та фільмів. 

Тематика дня орієнтована на поширення інформації про підтримання здоров’я легенів 
Тематика дня орієнтована на поширення інформації про підтримання здоров’я легенів 

25 вересня щороку відзначають Всесвітній день легенів. Вперше World Lung Day святкували в 2016 році. Запропонував цю ідею Мічіакі Місіма - президент Кіотської асамблеї FIRS. Відзначення дня легенів особливо актуальне в наші дні, адже забруднена екологія, споживання тютюну та погані умови життя впливають на здоров’я легенів негативним чином.

Щорічно від сигаретного диму у світі помирає близько 8 млн осіб, більшість з яких - від раку легенів. Використання електронних сигарет теж має негативний результат, пошкоджуючи тканину органу та ослаблюючи імунітет.

25 вересня слід виділити трохи часу для того, щоб зосередитися на своїй мріях, цілях та ідеях, які можуть змінити життя, покращити стосунки чи вдосконалити бізнес
25 вересня слід виділити трохи часу для того, щоб зосередитися на своїй цілях та ідеях, які можуть змінити життя

Всесвітній день мрії щороку відзначають 25 вересня. Мрії - це яскраві образи в нашому внутрішньому світі, що сприймаються як реалістичні й фантастичні, недосяжні або цілком можливі для втілення. Кажуть, що історія людства є історією великих мрійників, адже відкриті материки, доленосні винаходи, геніальні твори мистецтва - все це починалося з мрій, які спершу здавалися дивними чи нездійсненними.

Сучасна психологія визнає, що мріяти корисно - це дозволяє людині наповнюватися позитивними емоціями та моделювати бажаний варіант свого майбутнього, тому процес мрій часто включають до практик психотерапії та курсів особистісного розвитку. 

Досліджень, присвячених мріям, небагато, та й почалися вони лише в минулому столітті,  тому  про цю людську здатність нам відомо передусім з власного досвіду - кожна людина хоча б раз про щось мріяла. З наукової точки зору, мрія - це емоційно забарвлений образ бажаного майбутнього, який має суб’єктивну значущість та цінність для людини. 

Дослідники поділяють людські мрії на два типи: мрію-гру та мрію-план. Перша в основному характерна для дітей та підлітків, вона часто буває заснована на фантазіях, і тому самі мрійники усвідомлюють її нереальність. Але при цьому в половини людей мрія-гра з віком переходить у мрію-план, тобто в цілком реальний орієнтир чи проєкт.

У цей день різні країни проводять збір коштів для хворих. Зустрічі у групах підтримки дають можливість дізнатися про індивідуальні симптоми учасників
У цей день різні країни проводять збір коштів для хворих. Зустрічі у групах підтримки дають можливість дізнатися про індивідуальні симптоми учасників

Кожен рік 25 вересня весь світ відзначає Міжнародний день поінформованості про атаксіюАтаксія - це клінічний симптом ураження деяких частин нервової системи (мозочку), головна ознака якого - порушення координації рухів. Рухи стають непевними, людина може втрачати рівновагу при ходінні.

Задача цього дня - поширити інформацію про атаксію та знайти способи розв’язання даної проблеми. Щороку організація Ataxia спільно з волонтерами запрошує всіх охочих долучитися до заходів. 

Якою буде погода

  • Прогримів грім - до теплої та ясної осені.
  • Дощ пішов - до затяжної зими.
  • Якщо бур'ян виріс високим, то взимку буде багато снігу.

Що не можна робити 25 вересня

  • Не можна байдикувати.
  • Не можна починати нові справи.
  • Не можна створювати конфлікти.
  • Не можна сваритися та виясняти стосунки.
  • Не можна позичати курячі яйця.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.