Цього дня народився колишній учасник гурту DZIDZIO, музикант Назар Гук на прізвисько Юлік
Сьогодні, 23 січня, православна церква України відзначає день пам’яті священомученика Климента, єпископа Анкирського, і мученика Агафангела. В цей день святкують іменини Володимир, Геннадій, Йосип, Климент, Макар, Федір, Євдокія, Катерина. До кінця року залишається 342 дні. А віряни уважно стежать за погодою: якщо в цей день іде сніг – до врожаю.
Священномученик Климент, єпископ Анкирський народився в Галатійському місті Анкирі у 258 році. Святий Климентій став читцем, дияконом, а у вісімнадцять років отримав сан пресвітера. Вже у двадцятирічному віці він став єпископом Анкирським. Незабаром спалахнуло гоніння Деоклитіана (284 - 305) на християн.
За доносом притягнули до відповіді і єпископа Климента. Його схопили й катували. Багато хто з язичників, бачивши мужність святого і чудове зцілення його від ран, увірували в Христа. До святого Климента у в'язниці стікалися люди для повчань, зцілень і Хрещення. Так в'язниця перетворилася на храм. Багато кого за донесеннями стратили за наказом імператора.
Святий звільнився і до нього приєднався учень його Агафангел, що уникнув страти з іншими сповідувачами віри в Христа. Разом святі зціляли жителів міста покладанням рук, хрестили і наставляли людей, що велелюдно стікалися до них. Та їх знову схопили й кинули в кипляче вапно, проте вони залишилися неушкодженими. Їх знову ув'язнили.
Після смерті імператора святий Агафангел був усічений мечем. Святого Климента звільнили анкирські християни і відвезли до печерного храму. Там, після здійснення Літургії, святий сповістив віруючим швидке закінчення гонінь і свій близький відхід. Святий мученик дійсно незабаром був убитий воїнами міста, що увірвалися до храму.
День почерку або День ручного письма був вперше запропонований у 1977 році Американською асоціацією виробників письмових приладів. Почерк – це кладна навичка, яка потребує координації мозку та м'язів, що дає змогу людині плавно і чітко передавати свої думки на папері.
Кожен почерк є унікальним відображенням особистості, і на його формування значний вплив мають культурне середовище та перша мова, яку людина вчиться писати. Навіть у однояйцевих близнюків, які мають однакову генетику та зовнішність, почерк ніколи не буває ідентичним.
Стопи не тільки підтримують нашу вагу, а й мають велику кількість нервових закінчень, що дозволяють нам відчувати рівновагу, температуру і навіть зміни в навколишньому середовищі. Наші стопи впливають на нашу поставу і ходу, що, своєю чергою, впливає на біомеханіку та загальну будову тіла.
Цікаво, що усі стопи мають унікальний малюнок, подібно до відбитків пальців. Це означає, що стопи можуть бути використані для ідентифікації людей у разі потреби, хоча цей факт менш відомий.
Історично багато людей вимірювали довжину кроку і позначали її в футах чм ногах. Англійський король Генріх I, чия влада почалася у 1100 році, вирішив стандартизувати цю одиницю виміру, прийнявши стопу за нову стандартну одиницю довжини.
Пиріг в американській кухні сягає корінням в англійську кухню і розвивався протягом століть, адаптуючись до американських культурних смаків та інгредієнтів. Створення листкової скоринки для пирога з додаванням смальцю приписується американським новітнім шефам.
За рік в США продається близько 186 мільйонів пирогів. Сьогодні більшість американських пирогів являють собою кругле тісто з коржем, який обволікає начинку, приготовану на пательні з невеликим бортиком.
Це день пам'яті народження одного з найвидатніших музикантів у Аргентині. Луїс Альберто Спінетта народився 23 січня 1950 року. Щороку в країні в цей день відзначають Національний день музиканта. Його запровадили 2015 року Законом 27.106.