Цього дня народилися британська акторка Міллі Боббі Браун та американський актор Бенісіо дель Торо
Сьогодні, 19 лютого, православна церква України відзначає день пам'яті святих апостолів від 70-ти Архипа і Филимона, а також мучениці Апфії. В цей день святкують іменини Марія, Христина, Максим, Мар'ян, Іван, Марта, Марфа, Вакула, Василь, Юліан. До кінця року залишається 315 днів. А віряни уважно стежать за погодою: якщо в цей день посилився мороз – весна буде пізня, але спекотна.
Жили вони всі в місті Колоси (сучасна Туреччина) у I столітті. Архип був єпископом, Филимон же заможним жителем міста, який, разом з дружиною Алфією, сповідував християнство. Обоє вони були сподвижниками апостола Павла і всі прийняли мученицьку смерть за Ісуса Христа.
В будинку Филимона та Алфії проводилися таємні богослужіння. Саме під час одного з них їх всіх і схопили. Спочатку били камінням, довго катували. Та святі не зрадили своєї віри і померли з молитвою на вустах.
Три́зуб – український національний символ, сучасний малий державний герб України у формі золотого тризубця особливої форми на синьому полі. В минулому – герб князів Русі.
З найдавніших часів тризуб використовувався як своєрідний оберіг. Зображення тризуба археологи зустрічали у багатьох пам’ятках культури, датованих з першого століття нашої ери.
Символ відомий серед народів Сходу і Середземномор’я з найдавніших часів, в українських землях з II ст. Існує близько трьох десятків теорій походження і значення тризуба – сокіл, якір, символ триєдності світу тощо.
Як державний символ – Державний герб України, тризуб був затверджений постановою Верховної Ради України №2137-XII від 19 лютого 1992 року.
Морські ссавці відіграють ключову роль у підтримці здоров'я океанів і всієї планети. В океанах мешкає понад 130 видів морських ссавців, серед яких – не тільки кити і дельфіни, але й такі істоти, як морські свині й корови.
Кити та дельфіни – одні з найбільших тварин на планеті. Найбільший із відомих китів – блакитний кит, довжина якого може сягати понад 30 метрів, а вага – до 180 тонн! Це більше, ніж вагу найважчого літака.
Дельфіни спілкуються ультразвуком. Вони можуть розпізнавати своїх родичів за допомогою "імен" – унікальних звуків, які кожен дельфін використовує для ідентифікації.
У китів і дельфінів є шерсть. Дійсно, на певному етапі розвитку у цих тварин з’являються маленькі вусики, які, однак, випадають одразу після народження.
Кити співають! Знаменитий спів горбатих китів може тривати до 20 хвилин, і ці пісні можуть чутися на відстані більше 1000 км під водою.
М'ятний шоколад – це популярний вид ароматизованого шоколаду. Він виготовляється шляхом додавання в шоколад м'ятного ароматизатора. Зазвичай це м'ята перцева, м'ята кучерява або крем-де-менте, так звана крем-м'ята.
М'ятний шоколад можна знайти в самих різних їстівних продуктах, як от цукерках, печиві, морозиві з м'ятою і шоколадною крихтою, гарячому шоколаді тощо. Крім того, він продається в неїстівній формі як косметичний продукт.
Цей вид спорту має глибоке коріння. Він був популярним у стародавніх цивілізаціях, таких як Єгипет, Індія, Китай та Греція, а також практикувався в Камбоджі. У деяких культурах перетягування каната навіть мало ритуальне значення, символізуючи боротьбу сил природи або богів.
Цікаво, що цей спорт був включений до програми Олімпійських ігор ще в 1900 році, але в 1920 році його вилучили з переліку дисциплін. Проте, традиція зберігається донині, і Міжнародний день перетягування каната є своєрідним нагадуванням про цю унікальну спортивну спадщину.