Дорофєєв день та День дільничного офіцера поліції, у цей день народився Пол МакКартні - свята, церковні та народні традиції, народні прикмети на неділю, 18 червня
Православні християни відзначають у неділю, 18 червня 2023 року, Дорофєєв день. Наші пращури вважали, що дятел всю ніч стукає - до дощу. Вважається, що туман над водою - до багатого врожаю грибів. Іменини сьогодні святкують Анастасія, Аполлон, Арій, Василина, Віктор, Галина, Дорофій, Ігор, Іона, Кіндратій, Костянтин, Леонід, Маркіян, Ніка, Никандр, Павло та Федір. Читайте про всі церковні та народні свята, прикмети погоди та іменини, які припадають на сьогодні, 169 день року.
За церковним календарем 18 червня віряни віддають честь пам’яті святого мученика Дорофея (Дорофея Тирського). Він був єпископом у Фінікії у період правління імператора Діоклетіана і гоніння на християн. Дорофей довго переховувався від язичників, проте за часів правління Юліана Відступника був схоплений і прийняв мученицьку смерть.
З давніх-давен вважалося, що з Дорофея починаються найкоротші ночі в році - «горобині». Розпускаються багато цілющих трав і до 18 червня їх властивості повністю розкриваються. Тому сьогодні обов'язково варто зібрати мати-й-мачуху, полин, звіробій, ромашку, чистотіл. При зборі трав потрібно бути обережним, щоб випадково не зірвати отруйну беладону або дурман. За народними повір'ями, сни в ніч з 17 на 18 червня несуть попередження для людини. Якщо приснився хороший сон, то ви на правильному життєвому шляху, а якщо кошмар, то варто щось в собі виправити.
18 червня іменини відзначають Анастасія, Аполлон, Арій, Василина, Віктор, Галина, Дорофій, Ігор, Іона, Кіндратій, Костянтин, Леонід, Маркіян, Ніка, Никандр, Павло та Федір.
Міжнародний день батька щорічно відзначають третьої неділі червня. Співпадає з міжнародним святом і День батька в Україні.
В 1909 році у мешканки міста Спокан в штаті Вашінгтон — Сонори Смарт Додд, яка пішла на проповідь до Дня матері, виникла ідея створити аналогічне свято, але присвятити його батькові. Ця думка з’явилася не просто так — батько Сонори, фермер Уільям Джексон Смарт, виховав її та п’ятьох інших дітей самотужки, після того як його дружина Еллен померла при народженні наймолодшої дитини.
Майже протягом року Сонора переконувала священників та владу міста виділити для події окремий день. Спершу жінка запропонувала дату 5 червня — день народження свого батька, але оскільки залишалося мало часу для написання проповіді, було вирішено провести захід у третю неділю червня. Нарешті 19 червня 1910 року святкування відбулося — урочиста служба в церкві супроводжувалася подарунками батькам, а учасники події прикрасили лацкани свого одягу трояндами. Червона квітка символічно вшановувала живого батька, біла — померлого.
Але Сонора Смарт Додд на цьому не зупинилася — вона хотіла, щоб День батька став національним святом, тому подорожувала країною, виступала та проводила кампанії. Зусилля виявилися не марними — в 1913 році свято було схвалено президентом Вудро Вільсоном, а в 1916-му Вільсон з родиною відвідав Спокан та взяв участь у святкуванні. В 1924 році ідея була підтримана вже новим президентом — Калвіном Куліджем. Він підписав резолюцію на користь Дня батька, яка проголошувала важливість батьківських обов’язків та тісних взаємин між батьками та дітьми.
Поступово свято набувало комерційного відтінку — в 1938 році нью-йоркськими продавцями чоловічого одягу було засновано Раду Дня батька. До них приєдналися інші зацікавлені підприємці — виробники краваток, тютюнових люльок та ще багатьох товарів, які могли слугувати подарунками. Бізнесмени вирішили об’єднати зусилля з просування ідеї свята, включаючи в рекламу своїх товарів згадки про День батька. Через кількадесят років Рада Дня батька визнала, що це свято стало «другим Різдвом» для всіх галузей, орієнтованих на чоловічі подарунки.
Проте День батька так і залишався неофіційним, навіть попри указ президента Ліндона Джонсона, підписаний в 1966 році щодо дати події — третьої неділі червня. Лише в 1970 році Конгресом США було прийнято резолюцію, яка пропонувала громадянам публічно та в приватній формі виражати в цей день любов і пошану до своїх батьків. Ця резолюція була підписана президентом Річардом Ніксоном через два роки.
В Україні ідея національного Дня батька з’явилася в 2006 році і належала громадським організаціям. Після збору підписів на підтримку ініціативи та кількох суспільних форумів Міністерство в справах молоді та спорту розробило проект президентського указу про встановлення цього свята. Проте рішення не приймалося досить довго, аж до травня 2019 року, коли Кабміном України було підтримано відповідний президентський указ, який після того підписав глава держави. Відтоді українці приєдналися до більшості народів світу і почали відзначати День батька.
18 червня в Україні відзначають День дільничного офіцера поліції. Цей день став професійним святом в 2004 році згідно з наказом Міністра внутрішніх справ України. До реформування міліції воно носило назву День дільничного інспектора міліції. 18 червня 1923 року за наказом наркома МВС УРСР в Україні було запроваджено служби дільничних інспекторів.
18 червня проводять Міжнародний день пікніка. Першими на пікніки масово вирушали французи, ще в далекому 18 столітті, їх приклад наслідували англійці. А перша згадка про захід відноситься до 14 століття, коли граф Гастон III Феб (Франція) написав «Книгу про полювання», виклавши всі тонкощі прийому їжі на природі. Слово «пікнік» французького походження, воно спочатку мало на увазі трапезу, для якої кожен учасник приносив їжу.
Французи розпочали сучасну моду на пікніки, коли вони відкрили свої королівські парки для публіки після революції 1789 року. Слово «пікнік» спочатку сходить до 1794 року, рівно через 100 років після того, як слово «pique-nique» вперше з'явилося у французькій мові. Одна з перших розповідей про пікнік взята з казок про Робін Гуда. Робін, до якого приєдналися його Веселі Люди, неформально обідав хлібом, сиром та пивом під прикриттям дерев.
Фактичне походження Міжнародного дня пікніка невідоме, але він широко відомий як неформальний фестиваль їжі, який є своєрідною втечею від формальностей. "Насолоджуйтесь відпочинком на свіжому повітрі під деревом, на ковдрі, жуйте бутерброди під час Міжнародного дня пікніка 18 червня..." - писала Ейлін Солер у 2003 році.
Вам також може бути цікаво знати:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.