Цього дня народилися американська актриса Елізабет Олсен та український політтехнолог Михайло Подоляк
Сьогодні, 16 лютого, православна церква України відзначає неділю про блудного сина і день пам'яті святого мученика Памфіла. В цей день святкують іменини Ганна, Роман, Симон, Семен, Влас, Тимофій, Гаврило, Дмитро, Клавдій. До кінця року залишається 318 днів. А віряни уважно стежать за погодою: якщо потепліло, то до кінця зими ще вдарять морози.
16 лютого за новим церковним календарем православні згадують святих Памфіла пресвітера і 11 мучеників – Валента диякона, Павла, Порфирія, Селевкія, Феодула, Іуліана, Самуїла, Іллі, Даниїла, Єремії, Ісаї.
Памфіл жив у III столітті і був пресвітером у Кесарії Палестинській. У той час він був одним із найбільших богословів. Народився Памфіл у Бериті Фінікійському, здобув гарну освіту.
Коли Памфіл пресвітером, став вивчати християнську літературу, а також збирати християнські письмові пам'ятки і пояснювати Святе Письмо – йому вдалося зібрати бібліотеку з 30 тисяч томів. При церкві Памфіл організував богословську школу і навернув у християнство багатьох язичників.
Святому в його справах допомагали Валент і Павло. Пізніше їх усіх за наказом правителя Кесарії Палестинської Урбана ув'язнили, а з приходом наступника – стратили разом з іншими мучениками.
День військового журналіста України – професійне свято українських військових журналістів, що відзначається з 2018 року, коли Міністр оборони підписав відповідний наказ №63 від 14.02.2018 року.
Військовим журналістам доводиться ризикувати життям та здоров'ям, аби здобути оперативну й правдиву новину на полі бою. Вони виконують надважливу місію – документують загарбницькі дії країни-агресорки РФ в Україні, нині в умовах повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
16 лютого 2015 року неподалік міста Дебальцеве під час виконання бойового завдання загинув редактор редакції телебачення Телерадіостудії Міністерства оборони України "Бриз" капітан 3 рангу Дмитро Лабуткін. Він до останнього подиху продовжував вести зйомку подій, з честю виконавши як військовий, так і журналістський обов'язок.
Окрім Дмитра Лабуткіна, ще четверо в 2014-2015 роках журналістів віддали життя на полі бою Олег Задоянчук, Віктор Гурняк, Олександр Черніков та Сергій Ніколаєв. Нині загиблих операторів та репортерів, на превеликий жаль, значно більше.
Щороку 16 лютого в Україні на державному рівні відзначатимуть нове державне свято – День єднання. Відповідний Указ № 53/2022 опублікований на сайті глави держави. Цього дня закликають підіймати національні прапори та прикріплювати до одягу синьо-жовті стрічки.
Відповідно до Указу, в цей день піднімають Державні Прапори України на будинках і спорудах у всіх населених пунктах та виконують Державний Гімн України. Закордонні дипломатичні установи України в державах перебування проводять відповідні іміджеві заходи, спрямовані на єднання та підтримку України.
Ми ж вітаємо великий народ великої країни! Сьогодні, в умовах повномасштабної війни з Росією, ми маємо особливу потребу в єднанні та відповідальності кожного з нас. Не забуваємо про це, адже від цього залежать наші з вами життя та свобода!
Інновація – це практичне впровадження ідей, що призводять до створення нових товарів, послуг. Ось цікаві факти про інновації, які хмінили наш світ на краще.
Колесо – одна з найстаріших і найбільших інновацій в історії людства, що дозволила створювати транспортні засоби та змінила сільське господарство.
У 1950-х роках група студентів з університету Массачусетса створила перший комп'ютер, який важив понад 30 тонн!
Перші вакцини проти вірусних інфекцій, такі як вакцина проти віспи, стали справжнім проривом у медицині, що дозволило зберегти мільйони життів.
Ще в 1970-х роках інженери виявили, що можна створити портативний телефон, який можна носити з собою, і це призвело до справжньої революції в комунікаціях.
Всесвітній день китів відзначається щороку в третю неділю лютого, починаючи з 1980-х років, коли його було засновано на гавайському острові Мауї. Цей день спрямований на підвищення обізнаності про китів та їх види, багато з яких перебувають під загрозою зникнення через діяльність людини та зміну клімату.
Кити – це не тільки величезні морські ссавці, але й істоти, що можуть спілкуватися на величезні відстані завдяки своїм гучним, глибоким голосам. Деякі види китів надзвичайно товариські, а їх соціальні структури досить складні. Найменший з китів – вусатий кит, який живе в водах Північної Америки.